• Merdiven Tasarımı ve Üretimi için Stair Designer: Zahmetsizce Üretmenizde, Basit ve Hızlı Tasarım İmkanı Sağlayan 
    Stair Designer Üretim Öncesi Tüm Parçaları Görebilme ve Müdahale Etme İmkanı da Sağlar.
    Tüm Stair Designer Özellikleri
Merdiven Tasarımcısına Giriş
Stair Designer Ana Özellikleri
Versiyonlar

STAİR DESİGNER (MERDİVEN TASARIMCISI)

   ​MERDİVEN TASARIMCISINA GİRİŞ

Stair Designer, ahşap, mermer, taş ve metal endüstrilerinde kullanılan, çok değerlikli düz, helezonik ve dengeli bir merdiven tasarım yazılımıdır.
StairDesigner, hızlı bir merdiven parametreleri girişine izin verir. Onun Yardım ve Kontrol Fonksiyonu kontrolleri Kalkan Yükseklik sırtı Uzunluk ve Merdiven Kural parametreleri (Blondel yasası) ve merdiven uyumu ulaşan yardımcı olur.Stair Designer , temel dengeleme teorilerini özetleyen ve "S-şekilli" merdivenleri , kesik köşeleri, İngiliz tarzı merdivenleri ve yuvarlatılmış merdivenleri hesaplayan ve ayrıca beton merdiven kapsamını optimize eden Boole & Partners'a özel Küresel Dengeleme Fonksiyonuna dayanmaktadır (Stair Designer -Pro_RB).
Stair Designer tüm merdiven bileşenlerini hesaplar: basılabilen, 1/1 ölçeğinde (jigs) çizilebilen veya DXF formatında dışa aktarılabilen basamaklar, yükselticiler, siperlikler, raflar, çubuklar, direkler, korkuluklar ve korkuluklar.
Stair Designer 3D fonksiyonunu (renkler, dokular ve şeffaflık seviyeleri) görüntüler çeşitli merdiven entegre 3D görünümler .

   ​STAİR DESİGNER ANA ÖZELLİKLERİ

Yardım ve Kontrol İşlevi:

Stair Designer her bir Yükseltici Yüksekliği, Diş Uzunluğu ve Merdiven Kuralı'nı [Min - Maks] aralıklarla kontrol eder.

Merdiven değerleri [Min - Maks] kontrol aralıklarına (kontra göre varsayılan değerler) uygun olduğunda, Stair Designer yeşil bir sinyal görüntüler.

Küresel Dengeleme İşlevi:

Merdiven tanımlandıktan sonra, Stair Designer bir küresel merdiven dengelemesi hesaplar. Tüm adımlar varsayılan olarak dengelidir, ancak her adımın konumu ayrı ayrı taşınabilir: Stair Designer daha sonra merdiven dengelemeyi otomatik olarak yeniden hesaplayacaktır.


«S şekilli» Merdivenler:

Stair Designer 7 kat merdivenine kadar tasarlayabilir. Her uçuş, boyutları ve önceki uçuşla olan açısı ile belirlenir.

Stair Designer kanatları , "S-şekilli" merdiven tasarımına olanak tanıyan, sola veya sağa dönüş ile tanımlanabilir.

İngiliz tarzı Merdivenler:

«İngiliz stilli merdiven» durumunda (yan paneller olmadan), Stair Designer korkulukların konumlarını doğrudan merdivenlerde hesaplar.

Stair Designer , en homojen dağıtıma ulaşmak için basamak burnuna olan ön ve arka mesafeleri ve ayrıca iki korkuluk arasındaki maksimum boş alanı hesaba katar.


Yuvarlak Merdivenler:

Art arda gelen uçuşlar yaylarla birleştirildiğinde, Stair Designer ilgili tüm yuvarlak şekilleri hesaplar.

Bu Stair Designer özelliği, döner merdiven tasarımına olanak tanır.

Ölçek 1/1 Jig:

Stair Designer , tüm merdiven bileşenlerinin 1/1 ölçekli kalıplarını yazdırır. Yazdırma işlevi, her yazıcı boyutuna uyum sağlar ve şablonu tamamlamak için gerektiği kadar çok sayfa kullanır.


DXF İhracatı:

Stair Designer , merdiveni global olarak DXF 3D_Face formatında ve parça parça (takımlarla) DXF 2D formatında dışa aktarır.

DXF 2D dışa aktarma işlevi, aynı dosyadaki tüm merdiven parçalarını dışa aktarabilir veya dosya başına tek bir parça dışa aktarabilir.

3D İşlevi:

Tamamlayıcı olarak Stair Designer ‘ın yerleşik 3D fonksiyonu, onun önceden tanımlanmış 3D görünümler ve bunun yakınlaştırma ve döndürme araçları ile, Stair Designer en CAD yazılımı ile‘ın DXF 3D_Face ihracat fonksiyonudur compatibe.

   ​VERSİYONLAR

Stair Designer çeşitli versiyonlarda mevcuttur ve artan performanslar sunar:

SD-Std: Standart sürüm, A4 çıktılarla sınırlıdır.
SD-Pro: Profesyonel versiyon. Bu sürüm 1/1 ölçekli jig yazdırır ve kendisini yazıcı boyutuna uyarlar.
SD-Pro_DXF: Tüm Pro sürüm özelliklerini sunar ve DXF üretim dosyalarının yanı sıra DXF 3D_Face dosyalarını oluşturur.
SD-Pro_RB: Bu versiyon, beton merdiven kaplamasına özeldir. Tüm Pro_DXF sürüm özelliklerini sunar ve merdiven mevcut beton değişikliklerini optimize eder.