• Bu Üstün Grafik Tasarım Yazılımıyla, Daha Hızlı, Daha Akıllı ve Daha Fazla Yerde Çalışmanız İçin Gereken Tüm Profesyonel Vektörel Çizim, Sayfa Tasarımı, Fotoğraf Düzenleme ile Farklı Tasarlamaya Cesaret Edin.
  Profesyonel Vektör Çizim, Düzen, Fotoğraf Düzenleme ve Tipografi Araçlarıyla Neredeyse Her Cihazda Tasarım Yapın.
  Tüm Corel Draw Modülleri
CorelDRAW
CorelDRAW Standard
CorelDRAW Essential
CorelCAD
CorelDRAW Technical Suite
XVL Studio 3D CAD Corel Edition

 ​CorelDRAW

Tutkuyla yaratın. Hedefleyerek tasarlayın.
CorelDRAW Graphics Suite ile yaratıcılık bariyerlerinizi kırın. Neredeyse tüm cihazlardan önemli tasarım projelerini oluşturmak ve tamamlamak için ihtiyacınız olan tüm profesyonel vektörel çizim, sayfa tasarımı, fotoğraf düzenleme ve tipografi araçlarına erişin.
Oluşturun.
Windows veya Mac'te ve hareket halindeyken CorelDRAW.app ™ ile benzersiz illüstrasyonlar, tabelalar, logolar ve daha fazlasını üretin.
Bağlanın.
Çalışmanızı gözden geçirecek bir veya daha fazla kişinin geri bildirimlerini toplamak için CorelDRAW.app kullanarak müşteriler ve iş arkadaşlarınızla ortak çalışın.
Tamamlanmış.
Her tür çıktıya yönelik üretken araçlar sayesinde daha kısa sürede olağanüstü sonuçlar elde edin.

CorelDRAW
Vektör çizim, sayfa tasarımı ve daha fazlası için, bu güçlü grafik tasarım uygulamasıyla herhangi bir projeyi ele alın.
Corel Photo-Paint 
Corel PHOTO-PAINT™ ’in güçlü fotoğraf düzenleme yetenekleriyle fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanın ve CorelDRAW ile entegre bir iş akışının keyfini çıkarın.
CorelDRAW.app
Bir müşteriden geri bildirim almak veya bilgisayarınızın yakınında olmadığınızda çalışmanıza uzaktan erişmek için CorelDRAW.app™ uygulamasını kullanın.
Corel Font Manager
Sezgisel Corel Font Manager™ ile font kütüphanenizi düzenleyin, yönetin ve favori fontlarınızı kurmadan kullanın.
Capture
CAPTURE™ ile tek bir tıklamayla tüm ekran, ayrı pencereler veya menü listeleri dahil olmak üzere, bilgisayar ekranınızın fotoğrafını çekin ve kaydedin.AfterShot 3 HDR
AfterShot™ 3 HDR ile RAW veya JPEG fotoğraflarda profesyonel düzeyde düzeltmeler ve geliştirmeler yapın, yüksek dinamik aralık (HDR) görüntüleri oluşturun. (İngilizce, Almanca ve Japonca sürümleri var)
Herhangi bir şeyi ve her şeyi yaratın
Üretim ve mühendislikten tabela üretimi, pazarlama ve daha fazlasına, CorelDRAW Graphics Suite, dünya çapında çeşitli tasarımcı, endüstri ve işletmeler tarafından beğeniliyor.
Giyim ve tekstil
İster ekran baskısı isterse nakış, doğrudan giysiye baskı veya giyim işinde olun, CorelDRAW Graphics Suite, moda endüstrisi için tasarımlar tasarlamak ve üretmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir.Açık hava reklamcılığı ve geniş format baskı
Açık hava reklamcılığı ve baskı sektöründeki profesyoneller, güçlü bir renk yönetimi motoru ve üstün baskı öncesi araçlarına sahip olması sayesinde, çeşitli baskı çıktıları için sanat eserleri yaratmak üzere CorelDRAW’a güveniyor.
Planlar, haritalar ve şemalar
CorelDRAW, ayrıntılı ürün ve parça illüstrasyonları, diyagramlar, şemalar ve diğer karmaşık görseller oluşturmak için tasarlanan özel, hassas araçlarıyla, mühendislik, imalat ve inşaat firmalarında güvenilir bir isimdir.
Marka yönetimi ve pazarlama
Reklam ve yayıncılık alanında çalışan yaratıcı profesyonellerden kurum içi pazarlama malzemeleri üreten küçük işletmelere kadar çeşitli yelpazedeki kullanıcılar için CorelDRAW Graphics Suite, öne çıkan marka kimliği materyallerinden çekici satış araçlarına kadar her şeyi yaratacak araçlara sahiptir.
İllüstrasyon ve güzel sanatlar
İllüstratörler ve sanatçılar, klasik sanat uygulamalarını CorelDRAW’ın en son teknoloji vektör çizim teknolojisiyle birleştirerek güzel ve sofistike sanat eserleri oluşturabilirler.

   ​CORELDRAW STANDARD

Hobiniz veya ev işiniz için grafik tasarım yazılımı
Göz alıcı el ilanları, broşürler, web grafikleri ve daha fazlasını tasarlayın.
Hobiler ve ev işleri için vazgeçilmez tasarım paketi
Grafik tasarım ister bir eğlence ister bir amaçla yaratıyor olun, CorelDRAW® Standard, ev projeleri veya küçük işletmeniz için çekici grafikler üretmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.
Hepsi bir arada tasarım ve düzen
CorelDRAW Standard, te"
Kusursuz fotoğraf düzenleme
Corel PHOTO-PAINT ™ Standard'daki güçlü katman tabanlı fotoğraf düzenleme özellikleriyle herhangi bir görüntüyü iyileştirin.
Kullanımı kolay
Beceri seviyeniz veya uzmanlık alanınız ne olursa olsun, parmaklarınızın ucundaki sezgisel araçlar, ipuçları ve öğreticilerle kendinizden emin bir şekilde oluşturun.

Neler dahil?
Çok sayıda amaç için etkileyici tasarımlar oluşturmak için hayal gücünüzü bu çok yönlü çizim, düzen ve fotoğraf düzenleme uygulamaları paketiyle birleştirin.
Yaratıcılığı teşvik eden araçlar
Grafikler, düzen, illüstrasyon, izleme, fotoğraf düzenleme, web görüntüleri ve sanat için kullanıcı dostu özelliklerden oluşan bir araç kutusuyla en iyi çalışmanızı yaratın.
Vektör çizim
Temel çizgileri ve şekilleri karmaşık sanat eserlerine dönüştürün. Çok yönlü şekillendirme ve çizim araçlarıyla eğriler oluşturun.
Sayfa düzeni
Broşürler, çok sayfalı belgeler ve daha fazlası için düzenler oluşturun. Nesneleri düzenlemenize ve tam olarak istediğiniz yere yerleştirmenize yardımcı olması için cetveller, ızgaralar ve yönergeler kullanın.
Tipografi
Bir dizi metin aracı ile yazıyı güzelce düzenleyin. Metne alt gölgeler ve diğer efektler ekleyin.
Nesne yönetimi
Belgenizdeki her öğeyi, nesneleri gizlemenize, yeniden adlandırmanıza, aramanıza ve yığın sırasını değiştirmenize olanak tanıyan kullanışlı bir Objects penceresi ile kontrol edin. Nesne biçimlendirmesini, dolgularını ve daha fazlasını yönetmek için Nesne Özellikleri penceresini kullanın.
Fotoğraf Düzenleme
Corel PHOTO-PAINT Standard'ın güçlü katman tabanlı fotoğraf düzenleme araçlarıyla fotoğraflarınızı rötuşlayın ve geliştirin. Renk ve tonu ayarlayın, efektler uygulayın, kusurları giderin ve daha fazlasını yapın.
Renk, dolgular ve asetatlar
Renk örneklerini kullanarak dolgulara ve anahatlara kolayca renk uygulayın. Bir nesnenin şeffaflığını değiştirin ve nesneleri desenler, degradeler ve daha fazlasıyla doldurun.
Dosya Uyumluluğu
Pazar lideri uyumlu çeşitli dosya formatları sayesinde tasarımlarınızı kolaylıkla içe aktarın, dışa aktarın ve paylaşın.
Vektör izleme için bitmap
Taranmış bir çizimi veya düşük çözünürlüklü bir resmi, kalite kaybı olmadan kolayca ölçeklenebilen bir vektör grafiğine dönüştürmek istediğinizde PowerTRACE ™ Hızlı İzleme ile zamandan tasarruf edin.
Web grafik araçları
Bir dizi web grafiği araçları ve hazır ayarlarıyla büyüleyici web içeriği geliştirin. Web için dışa aktardığınız tüm grafiklerin piksel açısından mükemmel bir dizi araçla keskin kenarlara sahip olduğundan emin olun.
Yaratıcı şablonlar
Sıfırdan başlamak zorunda kalmadan hızlıca sertifika, reklam, kartvizit, antetli kağıt, el ilanı, poster ve daha fazlasını oluşturmak için profesyonelce tasarlanmış çeşitli yaratıcı şablonları deneyin.

   ​COREL DRAW ESSENTİALS

Çok yönlü illüstrasyon yazılımıyla eğlence için tasarlayın
Dikkat çekici posterler, kartlar, sosyal medya resimleri ve daha fazlasını oluşturun.
Fikirlere basit ve şık bir şekilde hayat verin
İster yeni başlıyor olun ister grafik tasarımla uğraşıyor olun, CorelDRAW® Essentials, kolaylıkla muhteşem grafikler oluşturmak için ihtiyacınız olan araç setidir.
Eğlenceli, uygun fiyatlı grafik tasarım
Kendin yap yaratıcı projelerinizi, bütçeyi bozmayan kullanıcı dostu bir ortamda tasarlayın ve düzenleyin.
Kendi benzersiz dokunuşunuzu ekleyin
Tutkunuzu, tek tıklamayla tasarım uygulamalarıyla elde edeceğinizden daha fazla yaratıcı kontrol ile göz alıcı grafiklere dönüştürün.
Yaratıcı araçlar kullanımı kolay
Grafik tasarımda yeniyseniz, bu zengin değerli vektör illüstrasyon yazılımı posterler, kartlar, takvimler, sosyal medya görüntüleri ve daha fazlasını hızlı ve tam bir güvenle oluşturmaya cevabınızdır.


Vektör çizim
Temel çizgileri ve şekilleri sanat eserlerine dönüştürün. Çok yönlü şekillendirme ve çizim araçlarıyla eğriler oluşturun.
Sayfa düzeni
Davetler, kolajlar, çok sayfalı tasarımlar ve daha fazlası için düzenler oluşturun. Nesneleri düzenlemenize ve tam olarak istediğiniz yere yerleştirmenize yardımcı olması için cetveller, ızgaralar ve yönergeler kullanın.
Tipografi
Kullanımı kolay metin araçlarıyla herhangi bir tasarıma yazı ekleyin. Nihai ürününüzü öne çıkarmak için metin efektleriyle oynayın.
Nesne yönetimi
Belgenizdeki her öğeyi, nesneleri gizlemenize, yeniden adlandırmanıza, aramanıza ve yığın sırasını değiştirmenize olanak tanıyan kullanışlı Nesneler paneliyle kontrol edin. Nesne biçimlendirmesini, dolguları ve daha fazlasını yönetmek için Nesne Özellikleri panelini kullanın.
Renk, dolgular ve asetatlar
Renk örneklerini kullanarak dolgulara ve anahatlara kolayca renk uygulayın. Bir nesnenin şeffaflığını değiştirin ve nesneleri desenler, degradeler ve daha fazlasıyla doldurun.
Dosya uyumluluğu
Yaygın dosya formatlarını kullanarak tasarımlarınızı kolaylıkla paylaşın.

   ​CORELCAD

Profesyonel, uygun fiyatlı ve basitleştirilmiş CAD yazılımı
CorelCAD ™ profesyonel, zaman kazandıran araçları, Windows ve macOS'ta uygun fiyata kullanarak basitleştirilmiş bir CAD iş akışını deneyimleyin. Tam yerel .DWG dosya formatı desteği ile işbirliği yapmak kolaydır. Tasarım verimliliğini artırmak ve çıktıyı optimize etmek için gelişmiş 2B taslak oluşturma işlevselliğinden, gelişmiş 3B modelleme araçlarından ve .STL desteğinden yararlanın.
Hızla kavramsallaştırın
Tasarım profesyonelleri için özel olarak geliştirilmiş inanılmaz derecede sağlam bir tasarım araçları seti olan CorelCAD ile kendinizi güçlendirin. Piyasadaki önde gelen bilgisayar destekli tasarım yazılımının yardımıyla kavramsallaştırın, planlayın, taslak haline getirin, düzenleyin ve düzenleyin. Kapsamlı bir özellik setiyle, 2B çizimleriniz ustalıkla bir araya gelecektir.
Kolayca dönüştürün
Zahmetsizce 3B bilgisayar grafikleri oluşturmak için tasarlanmış gelişmiş bir CAD programıyla kendinizi silahlandırın. Sadece birkaç tıklamayla 2D tasarımlardan üç boyutlu grafiklere hızlı bir dönüşüm sürecini yaşayın. CorelCAD ile hızlı sonuçlara ulaşacağınızdan emin olun; şartnamelere, proje parametrelerine ve endüstri standartlarına teslim etmek.
Doğru çıktı
Metin, grafikler ve dokunsal çıktılar için güçlü bir araçla çalışmanızı geliştirin. CorelCAD'in tam özellik seti neredeyse tüm teknik tasarım görevlerini yöneterek meslektaşlar, sınıf arkadaşları veya paydaşlarla işbirliğini çocuk oyuncağı haline getirir. 3B yazıcılar için .STL desteği veya çıktı bağlantısı ile 3B yazdırma kolaydır.


Verimli bir şekilde yürütün
CorelCAD ile projelerin üstesinden her seferinde zamanında ve kesin sonuçlar almak için başlayın. En yeni AutoCAD, tam yerel, .DWG dosya formatı desteği ile tasarımcılar sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilir. CAD yazılımı, en iyi kullanıcı deneyimi için inanılmaz özelleştirme ve otomasyon destek seçeneklerinden yararlanarak her türlü çalışma ortamına uyum sağlar.
Veri Çıkarma Sihirbazı 
Bir dizi nesne nitelikleri ve / veya blok nitelikleri belirtin ve bu bilgileri çıkarın.
Yeni Boyut Stili
Belirli bir boyuttan yeni bir boyut stili oluşturun.
Ofset Kenarlar
Bir 3B katının veya yüzeyin sınırından 2B nesneler ve kenardan tel kafes geometrisi oluşturun.
Gelişmiş PDF çıktısı
DWG dosyasındaki çizim katmanlarını yansıtmak ve birden çok çizimi tek bir PDF dosyasında gruplamak için bir PDF dosyasındaki katmanları kullanın.
Gelişmiş Özel Bloklar
Bir Özel Bloğu belirli bir adla ayrı bir çizim olarak kaydedin.

   ​COREL DRAW TECHNİCAL SUİTE

Cidden üretken. İnanılmaz derecede hassas.
Ayrıntıların önemli olduğu bir dünyada CorelDRAW® Technical Suite, proje oluşturma ve yazmadan işbirliğine dayalı inceleme ve çıktıya kadar görsel iletişimin tüm yönlerindeki noktaları birleştirir.
Kesin
Kesin özelliklere sahip ayrıntılı teknik belgeler oluşturmak için bir dizi hassas çizim ve tasarım aracı bulun.
Üretken
2B ve 3B kaynak dosyaları, fotoğrafları, belgeleri ve verileri açmaktan teknik iletişim üretmeye, üzerinde işbirliği yapmaya ve yayınlamaya kadar sorunsuz bir iş akışının keyfini çıkarın .
Kapsamlı 
Teknik belgeler yazmak, ayrıntılı çizimleri incelemek ve yayınlamak için bu eksiksiz profesyonel uygulamalar paketine güvenin.
Görsel teknik iletişim için eksiksiz paket
Corel DESIGNER ile hassas teknik çizimlerden CorelDRAW ile etkileyici pazarlama materyallerine kadar her şeyi oluşturun. Corel PHOTO-PAINT ile belgelere yönelik fotoğrafları düzenleyin ve CAPTURE ile ekran görüntüleri ekleyin. İşbirliğine dayalı inceleme ve onay için dosyaları paylaşmaya hazır olduğunuzda, paydaş geri bildirim sürecini kolaylaştırmak için web tabanlı CorelDRAW.app kullanın.
Grafik olarak zengin teknik tasarım araçları
Aksonometrik çizim, ayrıntılı belirtme çizgileri, gelişmiş boyutlandırma ve çok daha fazlası için doğruluk sağlayan güçlü, özel çizim ve tasarım araçlarıyla iş akışınızı hızlandırın. Thread, Well, Cylinder ve Prism araçları gibi öngörülen şekil araçlarıyla teknik çizimlerinize detay ekleyin.
Gelişmiş standartlara uygunluk
Teknik yayın standartlarına yönelik kapsamlı destek sayesinde, çeşitli standartlara dayalı sistemlerle uyumluluğu sağlayın. Translation Memory System (TMS) desteğiyle dünya çapında bir hedef kitleye ulaşın, S1000D (Sürüm 5.0 dahil) veya ATA iSpec 2200 uyumlu IETP'ler yayınlayın ve 3D PDF ve PDF / A desteği içeren teknik iletişim projeleri sunun.

Temel varlıkları yeniden kullanın
Entegre XVL Studio Corel Edition ve gelişmiş 3D CAD montaj formatları için isteğe bağlı XVL Studio 3D CAD Corel Edition eklentisiyle 3D modelleri yeniden kullanın. 3B görselleştirme verimlilikleri ile, anında erişim, paylaşım ve referans için Corel DESIGNER dosyalarına bağlantılı veya gömülü nesneler olarak 3B modeller ekleyebilirsiniz.
Kusursuz inceleme, geri bildirim ve işbirliği
Yeni ezber bozan işbirliği araçları, müşterileriniz ve iş arkadaşlarınızla teknik tasarımlar konusunda daha önce hiç olmadığı kadar bağlantı kurmanızı sağlar.
 • Konseptlerinizi gözden geçirenlerinizle paylaşın, onları görüntülemeye, açıklama eklemeye ve CorelDRAW.app kullanarak doğrudan CorelDRAW tasarım dosyanızı yorumlamaya davet edin.
 • Katkıda bulunan bir veya daha fazla kişiden gelen geri bildirimlerin tümü tek bir yerde, yani çalışma dosyanızla, tasarım değişiklikleri yapmak daha kolay olamazdı.
Geliştirilmiş stiller iş akışı
Çizgiler, haleler ve stillerle çalışma söz konusu olduğunda üretkenliğinizi artırın.
 • Eğriler, dikdörtgenler, elipsler ve daha fazlası üzerindeki çizgi ağırlıklarını otomatik olarak ayarlayarak yeni kalın ve ince çizgi çizim moduyla zamandan tasarruf edin.
 • Çizgilere haleler eklerken, kusursuz ölçeklendirme için dış hat genişliğiniz ile hale genişliği arasındaki oranı kilitlemenin yeni yeteneğinin keyfini çıkarın.
Gelişmiş açıklama metni dağıtımı
Bir teknik çizim veya resmin belirli bir bölümü hakkında bilgi iletme söz konusu olduğunda bir dizi yeni optimizasyonun keyfini çıkarın.
 • Parçadan mesafe oluşturmak için bir lider çizgiye ihtiyaç duymayan bir belirtme çizgisi eklemek istediğinizde yeni Bacaksız Belirtme aracını kullanın.
 • Bilgi metinlerine otomatik olarak sıcak noktalar ve nesne bilgileri uygulayarak zamandan tasarruf edin ve bunları iç içe gruplara bilgi ekleyin.
 • Sembollere nesne bilgisi ekleme yeteneğinin keyfini çıkarın.
Zaman kazandıran yeni özellikler ve daha hızlı performans
Tasarım deneyiminiz üzerinde zaman kazandıran bir etki yaratan araçlarla dolu, fark edilir derecede daha hızlı yanıt veren bir uygulama paketiyle daha verimli çalışın.
 • Corel DESIGNER yeni Sarma özelliği, tıpkı bir şişeye etiket eklemek gibi, bir nesneyi bir silindirin etrafına hassas bir şekilde sarmayı hızlı ve kolay hale getirir.
 • Yapay zeka ile desteklenen, yukarı örnekleme ve JPEG artefakt kaldırmayla görüntüleri yüksek viteste işleyin.
 • Makine öğrenimli algoritmalar tarafından istisnai hale getirilen sonraki düzey bit eşlemden vektöre izleme sonuçları elde edin.
XVL Studio Corel Edition ile geliştirilmiş 3B yeniden kullanım
Mevcut kaynaklardan 3B tasarımlardan yararlanan teknik illüstratörler, XVL Studio Corel Edition için bir dizi güncellemeden yararlanacak.
 • Corel DESIGNER'da içe aktarılan 3B görünümler için basitleştirilmiş nesne yapısının keyfini çıkarın.
 • Corel DESIGNER'ın Object Data penceresinde Corel DESIGNER resimlerine karşılık gelen montajlardan, parçalardan, boyutlardan ve notlardan meta verileri bulun.
 • Optimize edilmiş anlık görüntü iş akışıyla, artık parçaları ve notları belirtilen anlık görüntülere bağlayabilir ve tekrarlanan etkileşim olmadan aynı anda birden fazla anlık görüntü gönderebilirsiniz.
Yapay zeka ile dolu özellikler
Yapay zeka destekli örnekleme ve JPEG artefakt kaldırma ile görüntüleri yüksek hızda işleyin ve makine öğrenimli algoritmalar tarafından olağanüstü hale getirilen sonraki düzey bitmap-vektöre izleme sonuçlarının keyfini çıkarın.

   ​XVL STUDİO 3D CAD COREL EDİTİON

Basitleştirilmiş 3D iletişim.
Bu 3B CAD eklentisiyle daha fazlasını elde edin.
CorelDRAW® Technical Suite temel eklentisi olan XVL Studio 3D CAD Corel Edition ile karmaşık 3B CAD parçalarını ve montajlarını anlaşılır görselleştirmelere dönüştürün.
Bu güçlü 3B PDF yazılımı, geleneksel 3B dosya desteğini aşar ve karmaşık 3B CAD parçalarını ve montajlarını net çizimlere dönüştürür. CorelDRAW Technical Suite ile birlikte verilen temel XVL Studio yazılımıyla sunulmayan kritik işlevler ve avantajlar da sağlar .
İleri
3D CAD verilerinizden endüstri standardı destek, paylaşım ve çıktı ile yararlanın. CATIA, Inventor, PTC Creo, SolidWorks, NX, Solid Edge gibi yerel 3D montaj formatları ve IGES, STEP, JT ve daha fazlası gibi 3D CAD değişim dosya formatları dahil olmak üzere kapsamlı uyumluluk seçeneklerinden yararlanın.
Güçlü
XVL Studio 3D CAD'deki kapsamlı özellik setiyle daha verimli montaj, demontaj, yedek parçalar veya üretim BOM'ları oluşturun. 3D Mühendislik verilerinden yararlanarak resimli montaj ve bakım talimatları oluşturun veya eksiksiz bir 3D animasyon araçları setini kullanarak işlem animasyonları olarak adım adım talimatlar oluşturun.
Otomatik
Otomatikleştirilmiş 3D CAD ile illüstrasyon güncelleme işlevine değişiklikleri anında uygulayın. 3D CAD kaynak dosyalarında yapılan değişiklikler güncelleme işlemi sırasında uygulanacaktır. Kusursuz Otomatik Algılama ve Güncelleme işlevi ile, bir mühendislik tasarımından kaynaklanan tüm değişikliklerin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.
3 Boyutlu
Çeşitli formatlarda 3B görselleştirmeler oluşturun, paylaşın veya çıktısını alın. 3B çıktı projelerinden yüksek çözünürlüklü ve fotogerçekçi gölgeli görüntülemeler oluşturun ve ardından IGES, STL, U3D, XVL ve VRML dahil olmak üzere tercih edilen 3B dosya biçiminde paylaşın veya 3B PDF olarak yayınlayın.

Yüksek etkili görsel iletişim için araçlar
Üretim ve mühendislikten mimariye ve yüksek teknolojiye kadar, yeni üretkenlik düzeylerine ulaşmanıza yardımcı olacak zaman kazandıran yeni çizim özellikleri ve oyunun kurallarını değiştiren araçlarla size yardımcı olduk.
Genişletilmiş 3B CAD dosya formatları
CATIA, Inventor, PTC Creo Parametric (eski adıyla Pro / ENGINEER), SolidWorks, NX, Solid Edge ve daha fazlasını içeren yerel 3D CAD sistemi montajı ve parça formatları için daha geniş bir destek yelpazesinden yararlanın.
3D CAD değişim dosyası formatları
Müşterilerden, tedarikçilerden veya parça kitaplıklarından gelen bir dizi özel 3D CAD dosyasını doğrudan çizimlerinize asimile edin. Uyumlu dosyalar, IGES, STEP, Parasolid veya JT gibi yaygın olarak kullanılan 3B CAD değişim dosya formatlarında sağlanabilir ve daha sonra dahili olarak oluşturulan yerel 3B CAD kaynak verileriyle birleştirilebilir.
Değerlendirme ve ölçüm araçları
Teknik dokümantasyon için 3D modelin bütünlüğünü anında doğrulamak için parazit kontrolü ve çarpışma algılama özelliğini kullanın. 3B montaj değerlendirme ve boyut araçlarını uygulayarak herhangi bir ölçümün hassasiyetini sağlayın.
Montaj işlevselliğini güncelleyin
Değiştirilen parçaları algılamak ve güncelleme işlemi sırasında seçilen özellikleri uygulamak için Bul aracını kullanın. Önceden çıktı resimleri dahil olmak üzere tüm depolanan bilgiler için güncellemeler oluşturacak olan 3B CAD kaynak verilerine uygulanan tasarım değişikliklerini dahil edin. Seçili bileşenleri yalnızca "önce" ve "sonra" 3B modeli karşılaştırırken görüntüleyin.
Animasyon düzenleme konsolu
Uyarıların oluşturulmasını ve düzenlenmesini kolaylaştırın ve ardından bu uyarı mesajlarını, animasyon işlemi sırasında görevlere ekleyin. Anlık görüntülerin bir listesi olarak resimli, adım adım prosedürler oluşturabilen İşlem Anlık Görüntüsü özelliğinden yararlanın.
Anlık Görüntüleri İşle
Ekran seçeneklerinden yararlanın. görev bölümleri için kombine gölgeli ve gizli satır görüntüleme modu ve bir süreç veya görevdeki parçalar için otomatik belirtme çizgisi oluşturma. Doğrudan İşlem Anlık Görüntülerinden vektör çizimleri oluşturun.
İşaretlemeler ve dolgular
Gelişmiş işaretleme özelliği ile istediğiniz çizgi türünü ve dolgu desenlerini belirtin.
3B CAD görselleştirme araçları
Gelişmiş 3B detaylandırmalar gibi 3B görselleştirme araçlarına ve bileşen seçimi, parça modifikasyonu, sipariş seçenekleri ve karmaşık montajların bileşen yapısı üzerinde kontrol için gelişmiş araçlara erişin.
Animasyon araç seti
Kesitleri canlandırma yeteneği de dahil olmak üzere montaj ve bakım talimatları oluşturmak için XVL Studio 3D CAD'de eksiksiz bir animasyon araçları seti açın. Daha karmaşık, çok adımlı montaj talimatları için, montajlı görünümden patlatılmış görünüme otomatik olarak bir animasyon oluşturmak için Sökme aracını kullanın.
Görüntü katıştırmalı vektör illüstrasyon çıktısı
Kalın / ince astarı, parçalar için renkli dolguları ve daha fazlasını kontrol etmek için gelişmiş ayarlarla 3B görünümleri yüksek kaliteli vektör çizimlerine dönüştürün. "Corel DESIGNER'a Gönder" aracındaki seçeneklerle, tek adımda birleşik vektör çizim ve gölgeli görünüm (bitmap oluşturma) çıktısı oluşturmak için gömülü bitmap görüntülerinin çözünürlüğünü kontrol edebilirsiniz.
Çoklu vektör illüstrasyon çıkışı
Tek tek anlık görüntüler göndermek ve çok sayıda 3B görünüm seçiminden çizimleri güncellemek veya göndermek için geliştirilmiş bir süreçle hızlandırılmış bir iş akışının keyfini çıkarın. Birden çok 3B görünümü tek bir adımda vektör çizimlerine dönüştürerek çok adımlı montaj talimatlarını veya bakım kılavuzlarını yazmak için daha verimli bir yol sağlar.
CorelDRAW'a çizim çıktısı
Kolaylıkla 3B üretim tasarımlarından pazarlama malzemeleri oluşturun. "CorelDRAW'a Gönder" özelliği ile XVL Studio (3D CAD) Corel Sürümü, CorelDRAW'daki (CorelDRAW Technical Suite'e dahil) yaratıcı grafikler ve tasarım araçlarıyla kullanılmak üzere 3D görünümleri illüstrasyonlara dönüştürür.
3D yayınlama ve çıktı
3B görselleştirmeleri çeşitli formatlarda paylaşın, yayınlayın ve çıktısını alın. İPad ve iPhone uygulamalarında etkileşimli görünüm için XVL dosyalarını paylaşın. Çoğu cihazla 3D paylaşmak için HTML5'te yayınlayın veya çoğu masaüstü ve dizüstü bilgisayarda yüklü ücretsiz PDF okuyucu ile okunabilen animasyonlarla 3D PDF yayınlayın ve okuyun. XVL Studio 3D CAD ayrıca AR (Artırılmış Gerçeklik) uygulama yayınlamaya hazır olmak için IGES, STEP, U3D ve VRML'ye kaydetmeyi de destekler.
Ek XVL Studio seçenekleri
Artık XVL Studio 3D CAD Corel Edition'a eklenebilen XVL Studio seçenekleriyle 3D görselleştirme yeteneklerinizi genişletin. Gelişmiş "PDF Şablonunu İşle" seçeneğiyle etkileşimli 3B çalışma talimatlarını 3B PDF formatında yayınlayın veya doğru "Elektrik Yönlendirme" seçeneğiyle 3B olarak teller, kablolar, kablo demetleri ve konektörler ekleyin.
Anlık Görüntüleri İşle
Ekran seçeneklerinden yararlanın. görev bölümleri için kombine gölgeli ve gizli satır görüntüleme modu ve bir süreç veya görevdeki parçalar için otomatik belirtme çizgisi oluşturma. Doğrudan İşlem Anlık Görüntülerinden vektör çizimleri oluşturun.