• Punch, Lazer, Plazma ve büküm makinaları için dünyanın 1 numaralı Cad / Cam Yazılımı.
  Metalin Değerli Olduğunu Anlıyoruz: Radan Firelerinizi Önemli Ölçüde Azaltır ve
  Malzeme Kullanımını Artırarak Yatırımınızın Gerçek Getirisini Ortaya Koyar.

  Tüm Radan Özellikleri
Radan
Radan Designer
Radan Essential Punch
Radan Radpunch
Radan Radnest
Radan Radraft
Radan 3D
Profilling
Radan Radprofile
Combination (Kombinasyon)
Radan Radcombi
Radan Design
Radan 5 Eksen
Radan Radtube
Radan Radquote

​RADAN

RADAN, zımbalama makineleri kullanan ve kümeleri optimize etmek isteyen üreticiler için önemli bir adım atıyor. Radnest Ultimate'ı yumrukta kullanmak artık mümkün.

Modül ile yuvaların optimize edilmesi, hammadde yapraklarının sayısını bir yılda yüzde sekiz azaltabilir.

Kurulum sayfaları artık otomatik olarak oluşturulabilir ve her makineye gönderilebilir, bu da 80 adede kadar yuva oluşturduğunuz ortalama bir günde yaklaşık 50 dakika tasarruf sağlar. İşin NC kodu makineye ve kurulum sayfası operatöre gider.

Radm-balta / Radtube
2021 sürümü, bir tüpte bir delik kesildikten sonra metal parçalarının tehlikeli bir konumda bırakılmasıyla ortaya çıkan tehlikeli delikler sorununun üstesinden geliyor. Artık sümüklü böcekleri daha kolay düşen daha küçük parçalara bölerek ekstra kesimler gerçekleştirilebilir.
Çok parçalı yerleştirmeye yönelik üç önemli güncelleme:
 • Parçaların hangi siparişe ait olduğu ile ilgili ayrıntıları içeren sipariş ve iş numaralarını içe aktarma yeteneği, böylece montaj için bir arada tutulabilirler. Her şey doğrudan atölyeden takip edilebilir. Bu, CSV içe aktarma yoluyla veya multinesterdeki verileri manuel olarak değiştirip görüntüleyerek gerçekleştirilir.
 • Artık tek tek şekilleri, boyutları veya malzemeleri dikkate almaya gerek kalmadan tam bir montajdan otomatik olarak üretime başlamak mümkündür. Her şey montajdan, sipariş ve iş numaralarıyla birlikte doğrudan yerleştirme motoruna otomatik olarak hesaplanır.
 • Stoktan veya satın alınması gereken bir iş için hangi malzemelerin gerekli olduğunu ayrıntılı olarak gösteren yeni bir Tüp Satın Alma Raporu eklendi.
Tasarımda uçlarda kesikler olsa bile artık ortak hat kesimi gerçekleştirilebilir. Örtüşen iki kesim, iki özel yönün karşılandığı ortak bir hat kesim sırasına dönüştürülebilir; ilk olarak, uç özellikler tek bir kesim ile üretilmelidir; ikinci olarak, uç kesimler en az yüzde 25 üst üste gelmelidir. Bu, artık tüm boru parçalarının dörtte üçünün ortak hat kesimi için düşünülebileceği anlamına gelir.
Radbend
Yeni bir seçenek, otomatik sıralama sırasında çarpışma kontrolünü iyileştirir. Oluk açma gibi uzun, ince parçaları bükerken özellikle değerlidir.
Radbend artık takım ve parça dönüşlerine olan ihtiyacı azaltarak dizileri otomatik olarak hesaplarken kullanımı azaltır. Operatörlerin kendi başlarına veya bir meslektaşları ile bir parçayı çevirmeleri gerektiğinde, bu zaman alır. Bu yeni işlevsellik parçası daha iyi bir sıra hesaplar, yani makineye küçük adımlarla beslenerek kullanımı iyileştirir.
Araç düzenleyici artık varsayılan olarak önemli ek bilgileri göstererek daha kullanıcı dostu hale getiriyor.
Radquote
Kesme stratejileri artık Radquote'ta bir parça üzerinde belirtilebilir. Parçaların nasıl kesileceğini sorar.
RADAN 3D çizim dosyaları, SolidWorks, Inventor, Creo ve Catia gibi sistemler tarafından oluşturulan CAD dosyalarından doğrudan okuma yeteneğini tamamlayarak teklife eklenebilir.
Bir 2D şekil artık Radraft'ta hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve Radquote'ta güncellenebilir. Piyasadaki bazı fiyatlandırma sistemleri bir parçayı grafiksel olarak kolayca değiştiremez. Bu geliştirmenin Radquote için faydası, yüzde 100 doğru olmayan bir dosya aldıysanız, bu dosyanın Radraft'ta kolayca düzenlenebilmesi ve güncellenmiş dosyanın Radquote tarafından okunabilmesidir.

​RADAN DESİGNER (TASARIMCI)

Tasarımcı modülüne, bitmiş tasarımın CAM'a gönderilmesine yönelik "önemli iyileştirmeler" dahil olmak üzere, bir dizi yeni ve geliştirilmiş işlevsellik eklenmiştir.

Bir yuva projesine eklenecek tüm parçaların düz modellerini göndermek ve parça düzenleyicide geometri açmak için tek bir parça göndermek dahil RADAN Designer verilerini RADAN CAD / CAM'e göndermenin altı farklı yolu vardır. " RADAN Tasarımcısı artık, açma yöntemi olarak V-genişliği kullanıldığında tasarım yarıçapının beklenen sonuç yarıçapından farklı olduğu bükümleri gösteriyor. Bu, açma işlemi ve bileşenin bitmiş görünümü için önemlidir.

Artık örtüşen açılımlar hakkında geri bildirim sağlanmaktadır. Bazen bir 3B model açıldığında çalışmaz - yüzler üst üste çakışır. Kullanıcı artık bundan haberdar edilir ve sorun grafik olarak gösterilir.

Başka bir yeni işlev, 3D olarak yapmanın nasıl görüneceğini 2D olarak gösteren su geçirmez köşe rölyefleri ekliyor. Ve Ayrık Kenar komutu artık yaylarla başa çıkabilir ve kapalı bir kenarın daha hızlı açılmasını sağlar.

Punching (Delme)
Radpunch - Tüm Büyük Üreticileri Destekleyen Akıllı Sac Levha Delme Programlama Yazılımıdır.
Radpunch, delme makinelerini programlamak için pazar lideri bir yazılımdır. 35 yılı aşkın zımbalama tecrübesiyle, RADAN dünya çapında binlerce zımbalama tezgahını başarıyla kullanıyor. 

Radpunch makineden bağımsızdır ve Amada, Baykal, Durma, Ermaksan, Euromac, Finn-Power, LVD Shape, LVD Strippit, Murata, Nisshinbo, Prima-Power, Pullmax, Rainer, Shape, Strippit, Tailift, Trumpf gibi tüm büyük üreticileri destekler , Whitney, Wiedemann, Yawei Nisshinbo ve çok daha fazlasıdır.

Radpunch, operatörlere teslimat sürelerini azaltmak ve delme makinelerini optimize etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak üzere tasarlanmıştır. Radnest, yüksek kullanım sağlayan gerçek şekilli yuvalar, levhalardan üretilebilir yuvalar, kesik parçalar ve kalıntılardan malzeme açısından önemli tasarruf sağlayan Radpunch işlevselliğini genişletir.

Radprofile ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan RADAN zımba / profil çözümü, zımba, profil ve kombinasyonlu takım tezgahları için optimizasyon sağlar. Bu müthiş kombinasyon, bir müşteriyle gelecekteki tüm zımba, lazer, plazma, yönlendirici ve kombinasyon tezgahı yatırımlarını tek bir sistemden programlamak üzere genişleyecektir.

​RADAN ESSENTİAL PUNCH

Mevcut CAD Çözümünüz İçin CNC Delme
Mevcut CAD yatırımınızı kullanmayı planlıyorsanız, Essential Punch mükemmel CAM çözümünü sunar. Maliyet etkin bir şekilde operatörlerinize teslimat sürelerini azaltmak ve zımba tezgahlarınızı optimize etmek için ihtiyaç duydukları Birinci Sınıf RADAN CAM çözümünü sağlar.

Bir bakışta özellikler:
Veri girişini sürükleyip bırakın
DXF / DWG'nin toplu işlenmesi
Otomatik takım / sıralama
Otomatik parça çıkarma
Grafik program doğrulama
Tek parçalı gerçek şekilli yerleştirme
Kullanıcı tanımlı raporları içeren Proje Yerleştirme
Makinelerinizin gelişmiş özellikleri için destek

Sorunsuz programlama
Essential Punch tarafından sağlanan sorunsuz süreç, operatörleriniz için kullanımı daha kolay bir deneyim sağlarken, Üretim Veritabanındaki (MDB) süreç kritik verilerin harmanlanmasıyla programlamanın doğruluğu ve tutarlılığı korunur. Malzeme, takım ve takım tezgahına özgü veriler, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtıma hazır durumda MDB'de saklanır.

Takım optimizasyonu
Essential Punch, farklı yerleştirme yönleri için bir parçaya birden fazla takım kurulumunun uygulanmasına izin verir. Bu, aşağı yönde yerleştirme işleminin, aksi takdirde takım dönüş sınırlamaları nedeniyle kısıtlanmış olabilecek parça dönüşü ile malzeme kullanımını tamamen optimize etmesini sağlar. Programlama sağlama süresinin tanımlanmasını ve takımların manipülasyonunu en aza indirmek için bir operatör için çok önemlidir, Radpunch bu özelliği kullanıcı tarafından özelleştirilebilir etkileşimli araç listesi ile sağlar. Kullanımı kolay arayüz, bir operatörün prosesin kritik aşamalarında takımları hızlı bir şekilde tanımlamasını ve bunlarla etkileşimde bulunmasını sağlar.

Güç ve kontrol
Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Essential Punch programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek üzere eğitilebilecek, kullanımı kolay bir yazılım sağlar. Malzemenin kullanımı işletmeniz için kritik önem taşıyorsa, yuvayı Radnest'e yükseltmek, gerçek şekil yuvamız malzeme kullanımınızı artırırken aynı zamanda operatörünüz için daha gelişmiş yerleştirme araçları sağlar.

Verimlilik her şeydir
Bir takım tezgahı, sadece onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu nedenle, takım tezgahınız ve kontrol cihazınıza uyması için her RADAN son işlemcisini kişisel olarak kurarız.

​RADAN RADPUNCH

Tüm Zımba Makineleriniz İçin CNC Programlama
Radpunch makineden bağımsızdır ve operatörlerinize teslimat sürelerini azaltmak ve delme makinelerinizi optimize etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak üzere tasarlanmıştır. Radprofile ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan RADAN zımba / profil çözümü, zımba, profil ve kombinasyonlu takım tezgahları için optimizasyon sağlar. Bu müthiş kombinasyon, gelecekteki tüm zımba, lazer, plazma, yönlendirici ve kombinasyon tezgahı yatırımlarınızı tek bir sistemden programlamak için sizinle birlikte genişleyecektir.

Bir bakışta özellikler:
Veri girişini sürükleyip bırakın
İyileştirme dahil DXF / DWG'nin toplu işlenmesi
Otomatik takım / sıralama
Otomatik parça çıkarma
Grafik program doğrulama
Tek parçalı gerçek şekilli yerleştirme
Kullanıcı tanımlı raporları içeren proje yerleştirme
Parçalar veya yuvalar için hızlı tahminler
Açık, basit simgelerle basit, sezgisel arayüz
Makinelerin gelişmiş özelliklerini destekleme
Geliştirilmiş makine / takım verimliliği
Daha kısa teslim süreleri ve artan üretim.
Sorunsuz programlama
Radpunch, geometri oluşturma, takım oluşturma, yerleştirme, sıralama, kod oluşturma ve son olarak DNC bağlantısının tüm programlama sürecini makine kontrolörüne sorunsuz bir şekilde entegre eder. Radpunch tarafından sağlanan kusursuz entegrasyon, operatörleriniz için kullanımı kolay bir deneyim sağlarken, programlama doğruluğu ve tutarlılığı Üretim Veritabanındaki (MDB) süreç kritik verilerin harmanlanmasıyla korunur. Malzeme, takım ve takım tezgahına özgü veriler, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtıma hazır durumda MDB'de saklanır. Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını ayrı ayrı anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır;

Takım optimizasyonu
Bir zımba makinesi tarafından kullanılan takımların optimize edilmesi, bir zımba makinesinin verimli programlanması ve dolayısıyla bir parçanın üretilmesi için maliyetin azaltılması için çok önemlidir. Takım tedarikçileri kelepçeli kesicilere, tekerlek takımlarına, çapak alma takımlarına, çizgilere ve esnek parça markalama araçlarına yakın daha gelişmiş araçlar sağladığından, bir parça üzerindeki geleneksel takımların basitçe optimize edilmesi ve taret veya takım rayındaki konumları artık yeterli değildir. . Radpunch, araçların kısıtlamalarını ve bunları desteklemek için gereken gerekli NC kodlarını anlar.

Radpunch oryantasyonuna özel takımlar, farklı yerleştirme yönleri ve farklı takım tezgahları için bir parçaya birden fazla takım kurulumunun uygulanmasına izin verir. Bu, aşağı yönde yerleştirme işleminin, aksi takdirde takım dönüş sınırlamaları nedeniyle kısıtlanmış olabilecek parça dönüşü ile malzeme kullanımını tamamen optimize etmesini sağlar. Aynı işlevsellik, parçaların daha gelişmiş takım tezgahlarında sökme işlemleri için hazırlanmasını da optimize eder. Bir parça, bir oluğu aşağıya indirebilir veya bir yönde seçilebilirken, başka bir yönde uygun olmayabilir. Oryantasyona özel araçlar, yerleştirme sırasında parça oryantasyonunu tamamlamak için uygun parça çıkarma işlemlerinin uygulanmasını sağlar.

Programlama sağlama süresinin tanımlanmasını ve takımların manipülasyonunu en aza indirmek için bir operatör için çok önemlidir, Radpunch bu özelliği kullanıcı tarafından özelleştirilebilir etkileşimli araç listesi ile sağlar. Kullanımı kolay arayüz, bir operatörün prosesin kritik aşamalarında takımları hızlı bir şekilde tanımlamasını ve bunlarla etkileşimde bulunmasını sağlar.

Güç ve kontrol
Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Radpunch programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek için eğitilebilen kullanımı kolay bir yazılım sağlar. Takım seçimi, etiketleme, tercih edilen sökme prosedürleri, tercih edilen delme dizileri tüm bunlar ve daha fazlası, Üretim Veritabanındaki malzeme tipi, kalınlık ve takım tezgahına göre tanımlanabilir. MDB, işletmenizle birlikte genişler. Yeni müşterilerin, yeni ürünlerin veya yeni makinelerin tanıtımı, üretim ortamınıza yeni malzeme, alet ve yeni uygulamaları kontrol etme ihtiyacını getirir. MDB, tüm makineleriniz için bu yeni kriterler için programlama tutarlılığı sağlar, bu da daha az reddedilme, daha az yeniden işleme ve daha yüksek getiri anlamına gelir.

Tercihiniz manuel kontrol ise, Radpunch, operatörün herhangi bir aşamada programlama sürecinin tam kontrolünü ele geçirmesini sağlar. Manuel olarak etkileşim kurma ve otomatikleştirilmiş süreçlerin herhangi birini geçersiz kılma yeteneği, bir Radpunch kullanıcısına en zor işleri kolaylıkla ve güvenle baş etme gücü verir.

Tam entegre Project Nester, operatörünüze zımbalama talebinize ilişkin anlık bir genel bakış sağlar. Otomatik dikdörtgen yerleştirme, tek parçalı gerçek şekil yerleştirme ve manuel sürükle ve bırak yerleştirme teknikleri, operatörünüzün sürekli değişen üretim ve müşteri taleplerinizi hızlı, kolay ve verimli bir şekilde karşılamasını sağlar. Malzemenin kullanımı işletmeniz için kritik önem taşıyorsa, yuvayı Radnest'e yükseltmek, gerçek şekil yuvamız malzeme kullanımınızı artırırken aynı zamanda operatörünüz için daha gelişmiş yerleştirme araçları sağlar.

Verimlilik her şeydir
Radpunch, bir programcıya CAD'den NC koduna veri aktarmada yardımcı olmak için RADAN tarafından tasarlanmış ve yazılmış hızlı, modern bir programlama uygulamasıdır. Kusursuz arayüz, otomatik süreçlerin tümü bu süreçte operatöre yardımcı olur. Ne yazık ki gerçekte üretim iş akışı her zaman bu kadar tutarlı değildir. Sonraki sorunlar, üretim değişikliği talepleri, yeniden işleme taleplerinin reddedilmesi, bir operatörün aynı hızda ve verimli olmasını gerektirir. Radpunch, bir operatörün değişikliğin gerekli olduğu noktada programlama sürecine geçmesini sağlar; ancak tüm programlama sürecinin tekrarlanmasını gerektirmez.
Bir takım tezgahı ancak onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu yüzden takım tezgahınız ve kontrol cihazınıza uyması için her Radpunch son işlemcisini kişisel olarak kurarız. Kontrol edeceği üretim verimliliğinizdir, bu yüzden yazılımınız bizim için önemlidir.
Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını ayrı ayrı anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır; Radpunch, operatörlerinizin üretim kapasitenizi tüm makineleriniz için bu sınırlar dahilinde optimize etmesine yardımcı olacaktır.

​RADAN RADNEST

Gelişmiş Gerçek Şekil Yerleştirme Yazılımı
Radnest, bir partideki tüm bileşenlerin gerçek şeklini, malzemesini ve kalınlığını analiz eder, otomatik olarak ayırır ve sınıflandırır, yüksek kullanım, tabakalardan, kesiklerden ve kalıntılardan üretilebilir yuvalar üreterek malzemede önemli tasarruf sağlar ve makine verimliliğini artırır.

Bir bakışta özellikler:
Sayfalara öncelik verme yeteneği ile artan malzeme kullanımı
Geliştirilmiş makine verimliliği
Dinamik yerleştirme ve gelişmiş veri içe aktarmalar sayesinde daha kısa teslim süreleri
Otomatik malzeme ayırma
Otomatik kalan kullanım ve izleme
Mevcut iş akışınıza kolay entegrasyon ve dahil etme
Esnek ve güçlü yuva düzenleme araçları
İlişkili CAM kurallarına sahip makineye özel yerleştirmeler
Durumu gösteren net ve basit simgelerle basit sezgisel arayüz 
Delme veya profilleme için Radnest
Radnest, standart bir RADAN sisteminde bulunan yerleştirme yardımcı programlarını tamamlayan, kullanıcının manuel, yarı otomatik veya tam otomatik olarak parça yerleştirme ve yerleştirme oluşturma üzerinde tam kontrole sahip olmasına olanak tanıyan, delme ve profilleme makineleri için yüksek performanslı gerçek bir şekil yerleştiricidir. Radnest, tabaka kullanımını önemli ölçüde artırabilir ve yuva oluşturmak için harcanan zamanı önemli ölçüde azaltabilir.

Radnest, hızlı ve kolay işlemin bir parçası olarak malzeme, kalınlık ve miktar gibi kütle ayar özelliklerine göre 2D profillerin içe aktarılmasına olanak tanır; dosyalar içe aktarıldığında temizlenebilir ve iyileştirilebilir, çizim kenarlıkları, metin ve boyutlar kaldırılırken küçük boşluklar ve hileli geometriyi kaldırarak, tercihler şablonlara kaydedilebilir ve bu da içe aktarımınızı müşterilerinizin verilerine uyarlamanıza olanak tanır.

RADAN içinde kitler, montaj listelerinden kaçırılan parçaların önlenmesine yardımcı olmak için oluşturulabilir, Radnest'e hangi kiti üretmek istediğinizi ve kaç tane üretmek istediğinizi girin, Radnest daha sonra kiti doğru malzemeler, kalınlıklar ve miktarlarla bileşen parçalarına patlatacaktır.

Radnest ile Profil Oluşturma
Radprofile ile kullanıldığında Radnest, malzeme kullanımını daha da artırmak ve döngü süresini azaltmak için bitişik parçalar arasında otomatik olarak ortak hat kesimleri oluşturabilir, bileşenler arasındaki boşluklar belirli bir malzeme, kalınlık ve belirli bir makine için kesme yöntemi tarafından oluşturulan çentik genişliği ile kontrol edilir, bu veriler RADAN içinde saklanır, bu da tam otomasyonun mümkün olduğu anlamına gelir. Radnest, Sert Kitler, Toplama Kümeleri, Ortak Kesim veya Standart Aralıklı olsun, farklı yerleştirme tekniklerini aynı sayfada karıştırabilir, sonuç günümüzün modern makineleri ve üretim teknikleri için endüstri lideri sonuçlardır.

Delme makineleri için gelişmiş yerleştirme
Radnest, Radpunch ile kullanıldığında, her parçanın takımları, taret veya takım değiştiricideki mevcut istasyonlarla karşılaştırılır. Bu, bir parçanın yerleştirilebileceği yönleri kısıtlayabilir veya mevcut yuva için farklı bir parçanın seçildiği anlamına gelebilir. Üretilen yuvanın takım tezgahının takım kapasitesini aşmaması son derece önemlidir, çünkü bu, çalıştırılamayan bir programa neden olur. Radnest, parçalarda kullanılan zımba takımlarının geometrisini analiz ederek, geleneksel parça aralıkları yerine takım vuruşları arasındaki mesafeye dayalı olarak doğru bileşen aralıklarını sağlayarak, levhadaki sertliği korurken parçaların birbirine daha yakın yerleştirilmesine olanak tanır ve büyük tehlikeyi ortadan kaldırır komşu bir parçaya giren harici araçlar.

RADAN geometrisinde depolanan verileri okumak, Radnest'in bir organizasyon içinde yerleştirmenin doğruluğunu ve güvenilirliğini geliştirmesinin başka bir yoludur, RADAN parçaları herhangi bir takım tezgahı için bunlara gömülü oryantasyon kısıtlamalarına, ortak kesme kurallarına ve çıkarma verilerine sahip olabilir, Radnest bunu çıkarabilir veri ve yuvanın oluşturulduğu makineye bağlı olarak bağlam içinde kullanın. Radnest, herhangi bir delme veya profilleme makinesi için mümkün olan en iyi üretilebilir yuvayı oluşturmak için mevcut bilgileri kullanarak sektörümüzde rakipsiz olan üretim esnekliği sağlar.

Güç ve kontrol
Radnest, yuvalanmış bileşenleri ve mevcut malzemeleri takip edecektir. Kullanıcı herhangi bir nedenle bir yuva istemediğine karar verirse, bunu üretimden önce silebilir, yuvadaki herhangi bir parça parça bekleme listesine geri döner ve malzeme stok listesine geri döner. Kullanıcı herhangi bir noktada manuel kontrolü ele alabilir ve parçaları bir sayfa veya kalıntıya yerleştirebilir, Radnest yapılanların bir kaydını tutar ve gereksinimleri buna göre değiştirir. Parçaların manuel olarak yerleştirilmesi, gerektiğinde bileşen aralıklarının kontrolünü koruyan Radnest ile etkileşimlidir, bir tabakanın boş alanını stok veya ekstra bileşenlerle doldurmak gibi basit işlevler, manuel veya otomatik olarak kolayca gerçekleştirilebilir.

Radnest parçaları herhangi bir şekle sahip bir tabakaya yerleştirebilir ve belirli bir tabakanın alanları kullanılamaz olarak işaretlenebilir, bunun nedeni bir bileşenin kesilmiş olması veya tabakanın herhangi bir nedenle kusurlu olmasıdır. Kalan boş sayfa miktarına sahip yuvalar oluşturulduğunda Radnest otomatik olarak bir kalıntı oluşturabilir, bu kalıntı, tam olarak oluşturulan iskelet, yuvadaki son bileşene veya çeşitli aralıklarda önceden belirlenmiş bir boyuta kırpılmış bir dikdörtgen olan gerçek şekil olabilir. boyutları. Radnest, kalıntıların birikmesini önlemeye yardımcı olan önyargı oluşturabilen kullanıcıyla, kalıntıları gerektiği gibi otomatik olarak depolayacak ve kullanacaktır.

Verimlilik her şeydir
Radnest, mevcut seçeneklerden mutlak en iyi sonucu elde etmek için RADAN tarafından tasarlanan ve yazılan hızlı, modern bir yerleştirme uygulamasıdır ve yine de gerektiğinde insan dokunuşuna izin verir, bu, hızla değişen, sürekli değişen üretim ortamlarında çok önemlidir. Radnest, yerleştirilen parçalar, mevcut malzemeler ve programı çalıştıran makine hakkında kararlar almak için çok modern ve karmaşık yerleştirme algoritmaları kullanır; bunu etkili bir şekilde yapmak için, en kısa sürede en uygun maliyetli sonucu elde etmek için günümüzün modern çok çekirdekli işlemcilerini tam olarak kullanarak mevcut tüm bilgi işlem gücünü kullanır.

Radnest'i kullanarak, daha kısa sürede daha az malzemeden daha fazla bileşen üretmeyi bekleyebilirsiniz, kazanılan verimlilikler, daha önce hurda kutusunda bulunan malzemeden parçalar üretmenize olanak tanıyan kâr üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

​RADAN RADRAFT

Tüm 2D Tasarım ve Çizim İhtiyaçları İçin Çizim Çözümü
Radraft, kullanıcılara tüm 2D tasarım ve çizim ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çizim çözümü sunar. Radraft, kullanımı kolay olmasına rağmen, çizimlerin ve parçaların hızlı üretimine yardımcı olacak birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Kompakt GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) ile kullanıcılar çok sayıda çizim aracına ve parametrik profile erişebilir. 

Bir bakışta özellikler:
 • Tam özellikli 2D çizim paketi
 • Çok hızlı ve kullanımı kolay
 • Kompakt ancak tam özellikli grafik kullanıcı arayüzü
 • Parametrik mühendislik profilleri kitaplığı ile birlikte verilir
 • DWG, DXF ve IGES aracılığıyla çizim alışverişi
 • Parametrik boyutlandırma
 • Parametrik ifadeler
 • Otomatik profil iyileştirme

Üretken Mühendislik çizimi

Radraft, tüm mühendislik çizim ihtiyaçlarınızı karşılayacak oldukça verimli bir araçtır. RADAN'daki diğer tüm 2D geometri görevleri için taslak oluşturma işlevselliğinin tam araç seti mevcuttur. İster bir çizim, ister RADAN3D'de bir sac levha profil, ister Radpunch veya Radprofile'da bir sac levha parçası olsun, Radraft geometri yapım araçlarının tam gücü mevcuttur. Radraft'ta sunulan standart araç seti eğitim gereksinimlerini azaltır, dağıtımı kolaylaştırır ve daha yüksek üretkenlik sağlar.


Akıllı profil iyileştirme

CAD sistemleri arasında veri aktarırken, hatların ve yayların bütünlüğü, özellikle bu verilerin sonraki üretimde kullanılması amaçlandığında önemlidir.

Radraft son derece doğrudur ve en yüksek kalitede çizimler üretir, ne yazık ki bu tüm CAD sistemleri ve dosya formatları için geçerli değildir.
Bu nedenle Radraft, bir dizi sofistike ancak kullanımı kolay Geometri Yardımcı Programları ile birlikte gelir.
Diğer CAD veya CAM sistemlerinden veri aktarırken ve belirlediğiniz toleranslarla çalışırken, Otomatik Geometri yardımcı programı profillerdeki küçük boşlukları kontrol eder ve kapatır, üst üste binen çizgileri ve yayları geri keser ve yinelenen çizgileri veya yayları kaldırır. Ayrıca, gerekirse istenmeyen metni ve boyutları kaldırabilir.

Kompakt kullanıcı arayüzü

Radrafts kompakt kullanıcı arayüzü, kullanıcıya mantıklı bir şekilde düzenlenmiş eksiksiz bir çizim araçları seti sunar. Benzer komutlar birlikte gruplandırılır ve alt menüler yalnızca gerekli olduğunda ve eldeki görev için geçerli olduğunda görünür.

Bu, Radraft'ı hızlı ve öğrenmesi kolay ve oldukça verimli bir çizim aracı yapar. Basit grafik simgeler, yeni veya seyrek kullanıcılara yardımcı olmak için hızlı araç ipuçlarının eklenmesiyle kullanıcıyı tüm çizim komutlarına yönlendirir. Çevrimiçi bir kılavuz ve bağlama duyarlı yardım ile desteklenen kullanıcılar, mümkün olan en kısa sürede kaliteli çizimler üreteceklerdir.


Akıllı profil yumuşatma

Radraft'ın Geometri Yardımcı Programı, geometri profillerini basitleştirebilir veya düzleştirebilir. Bazı dosya türleri karmaşık eğri veya yayları destekleyemez ve sonuç olarak bunları birçok çok kısa düz çizgi parçası kullanarak temsil eder. Bu tür profillerle çalışmak zor olabilir ve imalat sürecinde takım uygulamaya çalışırken sorunlara neden olabilir.

Belirttiğiniz toleranslar dahilinde çalışmak RADANs Geometri Smoothing Utility, profilin orijinal şeklini korurken bu birçok kısa çizgi parçasını pürüzsüz teğet yaylarla değiştirecektir.
Bu, bu profillerle çalışmayı çok daha basit hale getirme etkisine sahiptir ve üretim sürecinde kullanım için bu geometrinin kalitesini önemli ölçüde artırabilir. Dosya boyutunu büyük ölçüde küçültme etkisine de sahip olabilir.
RADAN'ın Geometri Yardımcı Programları, temizleme ve içe aktarılan verilerle çalışma sürecini büyük ölçüde hızlandırarak çizim üretkenliğini ve kalitesini büyük ölçüde artırabilir.


Tak ve mandal kontrolleri
Akıllı ve kontrolü kolay mandal ve tutturma ayarları, kullanıcının hızlı bir şekilde çizim profilleri oluşturmasına olanak tanır.

Otomatik Yatay, Dikey ve nokta yakalama, diğerlerinin yanı sıra, kullanıcının geometri oluştururken hızlı ancak son derece hassas olmasını sağlar. Ek olarak, orta fare Zoom, Pan ve Redraw bir araya gelerek Radraft'ı verimli ve oldukça üretken bir çizim aracı haline getirir.


Metin ve açıklama
Radraft, çok ve tek satırlı metnin hızlı ve kolay bir şekilde işlenmesini kolaylaştırır. Gerçek tip yazı tiplerinize erişim ile Radraft, çizim notlarının ve detaylandırmanın hızlı bir şekilde üretilmesini sağlar.

Standart notlar, aynı çizim üzerinde daha sonra tekrar kullanılmak üzere sembol olarak kaydedilebilir veya birden fazla çizimde kullanılabilir. Radpunch, Radprofile ile birlikte profil kesmede veya RADAN3D ile birlikte 3D modellemede kullanılmak üzere metin tekrar çizgilere ve yaylara dönüştürülebilir.


Çizim nitelikleri
Radraft çizimleri bir dizi standart ve özelleştirilebilir özellik ile birlikte gelir. Bu özellikler, çizim hakkında revizyon, çizim, malzeme vb. Gibi değerli bilgileri saklamak ve almak için kullanılabilir.

Özellikler, çizimler ve parçalar hakkında belirli bilgileri tutacak şekilde özelleştirilebilir ve gerekirse çizim ofisi genelinde tutarlılık sağlanarak zorunlu hale getirilebilir.


Parametrik boyutlar

Radraft, kullanıcının sadece bir boyut değerini düzenleyerek çizimleri ve geometriyi değiştirmesine olanak tanıyan tam parametrik boyutlar sunar. Bu tesis, düzenleme sürecini önemli ölçüde hızlandırabilir.


Parametrik ifadeler
Daha ileri bir aşamaya geçmek isteyenler için Radraft, Parametrik İfadeler sunar. Bu özellik, kullanıcının bazı boyutları veya tüm boyutları adlandırmasına ve ardından bu boyutları kontrol etmek için matematiksel ifade oluşturmasına olanak tanır. Birden çok sürüm oluşturulabilir ve saklanabilir, bu, bir tema üzerinde varyasyonlar oluşturmak veya tüm parça ailelerini geliştirmek için idealdir.


Radraft kullanarak kaliteli çizimler oluşturmak daha kolay olamazdı. Radraft, mühendislik çizimlerinin üretilmesine yardımcı olmak için üretim göz önünde bulundurularak özel olarak geliştirilmiştir ve çok sayıda standart mühendislik profili ve kullanımı kolay işlevlerle birlikte gelir.

​RADAN 3D

3D Sac Metal Tasarımı ve Otomatik Açma
RADAN 3D, sac metal tasarımını ve mühendislik montaj modellemesini basitleştirmek için tasarlanmış yüksek performanslı ve çok yönlü bir 3D modelleme paketidir.


Bir bakışta özellikler:

Kullanıcı tanımlı bükülme payları

Malzeme kalınlığı dahil esnek tasarım değişiklikleri

Otomatik, ilişkisel çizim yükseklikleri

Çizim yüksekliklerinde ve düz boşluklarda ilişkili 2D boyutlandırma

RADAN'ın entegre bir bileşeni


Yazılım, özellikle 3B sac levha parçalarının ve montajlarının hızlı oluşturulması ve değiştirilmesine odaklanmıştır. Sistem, sac metalin özelliklerini anlar ve hassas otomatik açma için kullanıcı tarafından tanımlanabilir parametreleri kullanır.
ACIS katı modelleme çekirdeğini temel alan ve modern parametrik teknikleri kullanarak, tasarım esnekliği ve 3D nesneler oluşturmak için benzersiz bir 2D'den 3D'ye yöntem sağlar.
Ek olarak, RADAN 3D; Inventor, Solidworks, Catia V4 & V5, SAT, IGES, STEP ve Parasolid dahil olmak üzere bir dizi dosya formatının içe aktarılmasına ve ayrıca 3D ortamda montajların oluşturulmasına izin verir.
RADAN 3D modeli, RADAN'ın çevrimdışı programlama çözümü olan Radbend'den beklenen yarıçap ve gerileme değerleri gibi üretim bilgileriyle güncellenebilir.

Otomatik Açılma
Parçalar doğrudan sac levha parça düzenleyicisine açılarak ileriye dönük işlemeye hazır hale getirilebilir. Bu, tasarımdan üretime kadar sorunsuz ve verimli bir iş akışı sağlar.

Bükme toleransları gibi açılma parametreleri, geometriden bağımsız olarak kontrol edilebilir ve üretimde kullanılacak gerçek bükme makinelerine ve takımlara dayalı doğru bir geliştirme sağlar. Bu, daha doğru düz boşluklara, daha doğru katlamaya ve nihayetinde daha yüksek kaliteli bir ürüne yol açar.


Avantajlar şunları içerir:
 • Özel sac metal montaj tasarımı
 • Tasarım hataları ortadan kalktı
 • İçe aktarılan modellerde bile doğru otomatik açma
 • Artan üretim esnekliği
 • İsteğe bağlı geometri iyileştirme ile yüksek kaliteli veri içe aktarma
 • Yüksek verimlilik


Sac Levha Açma

Açıcı, kesişen silindirler gibi modelleri düzleştirebilir ve gelişmiş şekilde karmaşık profiller oluşturabilir. Mevcut kesme öğelerinin tipik olarak çizgiler ve yaylar olduğu CNC makinelerinde bu tür şekilleri verimli bir şekilde üretmek için yazılım, bu karmaşık profilleri otomatik olarak bir dizi çizgi ve yay elemanına çevirebilir. İşlem, parçayı gerekli hassasiyete getirmek için gerekli minimum sayıda geometri oluşturmak için tasarlanmıştır. Faydası daha kısa programlar ve daha kaliteli parçalardır.


Tam montaj modelleme
RADAN 3D, basit veya karmaşık montajları modellemek için idealdir. Parçalar, model içindeki montajlarda veya alt montajlarda birlikte gruplanabilir veya kaydedilip birden çok model ve montajda kullanılabilir. RADAN 3D, 3D modellemeye hem Aşağıdan Yukarı hem de Yukarıdan Aşağı yaklaşımını destekler.


Altüst
RADAN 3D, Aşağıdan Yukarı yaklaşımında kullanılabilir. Bu, kullanıcının her bir parçayı ayrı ayrı tasarlayabileceği ve büyük montajlar oluşturmak için hepsini bir araya getirebileceği anlamına gelir.

Yukarıdan aşağıya
Alternatif olarak RADAN 3D, Yukarıdan Aşağıya yaklaşımında kullanılabilir. Bu, kullanıcının doğru işlevi ve uyumu sağlayan bağlamda parça tasarlama içinde çalışabileceği anlamına gelir.


Düzten katlayın
RADAN 3D, kullanıcıların mevcut 2D boşlukları alıp bunları 3D sac levha modellerine katlamalarına izin veren güçlü bir yardımcı programa sahiptir. Büküm toleranslarınızdan çalışarak Düzten Yukarı Katlama yardımcı programı, harici profilleri ve büküm çizgilerini arayan tüm 2D boş çizimleri tarayacaktır. Daha sonra bu 2B çizimden doğru bir 3B sac levha modeli oluşturacaktır.
Bu model oluşturulduktan sonra normal şekilde düzenlenebilir. Bu, mevcut boş verileri yeniden yapılandırmanın gerçekten en verimli yoludur.


Entegre CAD / CAM

RADAN 3D, güçlü ve üretken bir modelleme aracı olarak tek başına duracaktır. Ancak RADAN 3D, RADAN'ın gerçekten entegre CAD / CAM sunan üretim ürünleri grubuna tam olarak entegre edilebilir.


Araç detaylandırma

RADAN 3D'deki benzersiz çoklu görünüm özelliği, kullanıcıya 2D ortografik görünümleri 3D modele dönüştürme yeteneği sunar.

Basitçe mevcut bir 2D çizimden profilleri çıkarın veya bir nesnenin 2 veya daha fazla 2D görünümünü çizin, düğmesine basın ve RADAN3D bu görünümleri 3D modele dönüştürecektir. 2B'den 3B'ye geçmenin gerçekten en hızlı ve en basit yolu.


Doğru tasarım
 • Doğru ve esnek 3D tasarım sağlamak için, RADAN aşağıdaki temel özelliklere sahiptir:
 • Parametre odaklı tasarım
 • Otomatik dirsek ekleme
 • Örtüşmeler veya "hava geçirmez" köşeler ile gelişmiş köşe işleme
 • Karmaşık köşeleri birleştirmek için yüz işlevini birleştirin
 • Kullanıcı tanımlı karışım ödenekleri


RADAN 3D, kullanımı kolay bir 3D tasarım aracıdır. Sac levha parçaların ve montajların tasarımı için idealdir. Bununla birlikte, burada durması gerekmiyor, RADAN 3D, tüm 3D tasarım ve modelleme gereksinimlerinizi karşılayabilen çok yönlü bir 3D modelleme aracıdır.

​PROFİLİNG (PROFİL OLUŞTURMA)

Radprofile, profil oluşturma makinelerinin programlanması için pazar lideri bir çözümdür. Pazara sunulan ilk profilleme makinelerini çalıştıran RADAN, şu anda dünya çapında binlerce profilleme tezgahını başarıyla kullanıyor. Radprofile ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan RADAN zımba / profil çözümü, zımba, profil ve kombinasyonlu takım tezgahları için optimizasyon sağlar. Bu müthiş kombinasyon, bir müşteriyle gelecekteki tüm zımba, lazer, plazma, yönlendirici ve kombinasyon tezgahı yatırımlarını tek bir sistemden programlamak üzere genişleyecektir. Radnest, yüksek kullanım sağlayan gerçek şekilli yuvalar, levhalardan üretilebilir yuvalar, kesik parçalar ve kalıntılardan malzeme açısından önemli tasarruflar sağlayan Radpunch işlevselliğini genişletir.

Radtube, boru kesme ve manipülasyon endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş döner ve çok eksenli kesme makineleri için endüstri lideri Lazer CAD CAM yazılımıdır. 

Radm-ax, genel mühendislik, otomotiv ve havacılık endüstrileri için özel olarak geliştirilmiş, endüstri lideri 5 eksenli Lazer CAD CAM yazılımıdır. 


Tüm profilleme çözümleri makineden bağımsızdır ve Adira, Adige, Amada, Balliu, Bystronic, Cincinnati, Cutlite, CY Laser, Hankwang, LVD Strippit, NTC, Mazak, Mitsubishi Electric, Prima Industrie, Prima-Power, Salvagnini gibi tüm büyük üreticileri destekler , Strippit, Trumpf ve çok daha fazlası.
Radan Essential Profile (Radan Temel Profili)
Mevcut CAD Çözümünüz İçin CNC Profilleme
Mevcut CAD yatırımınızı kullanmayı planlıyorsanız, Essential Profile mükemmel CAM çözümünü sağlar. Operatörlerinize, teslim sürelerini kısaltmak ve lazerlerinizi, plazmalarınızı, su jetlerinizi ve alev kesme makinelerinizi optimize etmek için ihtiyaç duydukları pazar lideri RADAN CAM çözümünü uygun maliyetli bir şekilde sağlar.

Bir bakışta özellikler:

 • Veri girişini sürükleyip bırakın
 • DXF / DWG'nin toplu işlenmesi
 • Akıllı sipariş girişleri - güvenliği en üst düzeye çıkarın / çalışma sürelerini azaltın
 • Kafa güvenliğini koruyan otomatik tehlike önleme
 • Bileşenlerin ve hurdaların akıllı etiketlenmesi
 • Köprü kesimi - daha az maliyet / zaman
 • Otomatik ortak hat kesimi
 • Otomatik kalıntılar, sac hurdaya çıkarma ve kesimler
 • Kullanıcı tanımlı raporları içeren proje yerleştirme
 • Grafik program doğrulama

Sorunsuz programlama
Essential Profile, parça yerleştirme, kesim yolu profili oluşturma, sıralama, kod oluşturma ve son olarak DNC bağlantısından makine kontrolörüne kadar tüm programlama sürecini sorunsuz bir şekilde entegre eder.

Doğruluk ve tutarlılık
Malzemeye özgü girişler, çıkışlar, etiketleme, takım tezgahına özgü kesme teknolojisi verileri ve malzeme yerleştirme özellikleri, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtım için hazır durumda Üretim Veritabanında (MDB) saklanır.

Süreç optimizasyonu
Essential Profile, parçalarınızın kalitesini ve bütünlüğünü korumak için yerleştirme aşamasında profil aracı yollarını otomatik olarak uygularken, aynı zamanda kesme sırasını optimize eder ve kesme kafası güvenliğini sağlar ve böylece takım tezgahının optimum potansiyeline ulaşmasını sağlar.

Güç ve kontrol
Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Essential Profile programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek için eğitilebilen, kullanımı kolay bir yazılım sağlar.

Verimlilik her şeydir
Bir takım tezgahı, sadece onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu nedenle, takım tezgahınız ve kontrolörünüze uyması için her RADAN son işlemcisini kişisel olarak kurarız.
Kontrol ettiği şey üretim verimliliğinizdir ve bu nedenle yazılımınız bizim için önemlidir.

​RADAN RADPROFİLE

Lazer, Plazma, Su Jeti ve Alev Kesme Makineleriniz İçin CNC Programlama
Radprofile, operatörlerinize teslim sürelerini azaltmak ve lazer, plazma, su jeti ve alev kesme makinelerinizi optimize etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Radpunch ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan RADAN zımba / profil çözümü, zımba profili kombinasyonlu takım tezgahları için optimizasyon sağlar.

Bir bakışta özellikler:

 • Veri girişini sürükleyip bırakın
 • DXF / DWG'nin toplu işlenmesi
 • Akıllı sipariş girişleri - güvenliği en üst düzeye çıkarın / çalışma sürelerini azaltın
 • Kafa güvenliğini koruyan otomatik tehlike önleme
 • Bileşenlerin ve hurdaların akıllı etiketlenmesi
 • Köprü kesimi - daha az maliyet / zaman
 • Otomatik ortak hat kesimi
 • Otomatik kalıntılar, sac hurdaya çıkarma ve kesimler
 • Kullanıcı tanımlı raporları içeren proje yerleştirme
 • Grafik program doğrulama
 • Parçalar veya yuvalar için hızlı tahminler
 • Net basit simgelerle basit sezgisel arayüz
 • Daha kısa teslim süreleri ve artan üretim esnekliği
Sorunsuz programlama
Radprofile, geometri oluşturma, yerleştirme, kesim yolu profili oluşturma, sıralama, kod oluşturma ve son olarak makine kontrolörüne DNC bağlantısı gibi tüm programlama sürecini sorunsuz bir şekilde entegre eder. Radprofile tarafından sağlanan kusursuz entegrasyon, operatörleriniz için kullanımı daha kolay bir deneyim sağlarken, Üretim Veritabanındaki (MDB) süreç kritik verilerin harmanlanmasıyla programlamanın doğruluğu ve tutarlılığı korunur. Malzeme, girişler, çıkışlar, etiketleme ve takım tezgahına özgü kesme teknolojisi verileri, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtıma hazır durumda MDB'de saklanır. Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını ayrı ayrı anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır;


Süreç optimizasyonu
Bir profilleme makinesi için takım yolunu, kesme teknolojilerini ve kesme sırasını optimize etmek, makinenin verimli programlanması ve dolayısıyla bir parçayı üretme maliyetinin düşürülmesi için çok önemlidir. Profilleme makineleri, özellikle lazer profilleme makineleri daha hızlı ve daha karmaşık hale geldikçe, yuva tabakasındaki parçanın bütünlüğü ve makine kafasının güvenliği daha da önemli hale gelir. Radprofile, parçalarınızın kalitesini ve bütünlüğünü korumak için yerleştirme aşamasında profil aracı yollarını otomatik olarak uygularken, aynı zamanda kesme sırasını optimize eder ve kesme kafası güvenliğini sağlar ve böylece takım tezgahının optimum potansiyeline ulaşmasını sağlar.


Radprofile, aşağı yönde yerleştirme işleminin malzeme kullanımını tam olarak optimize etmesini sağlayan, aynı zamanda azaltılmış kesme sürelerinden faydalanan ve gaz maliyetlerine yardımcı olan otomatik ortak hat kesmeyi destekler. Ortak kesim için tanımlanan parçalar, sac sertliğini korumak ve büyük miktarlarda ortak kesimle ilişkili tolerans sorunlarını ortadan kaldırmak için kümeler halinde kesmek üzere kontrol edilebilir.

Güç ve kontrol
Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Radprofile programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek için eğitilebilen, kullanımı kolay bir yazılım sağlar. Giriş ve Çıkış tercihleri, etiketleme, tercih edilen profilleme dizileri tüm bunlar ve daha fazlası, Üretim Veritabanındaki malzeme tipi, kalınlık ve takım tezgahına göre tanımlanabilir. MDB, işletmenizle birlikte genişler. Yeni müşterilerin, yeni ürünlerin veya yeni makinelerin tanıtımı, üretim ortamınıza yeni malzemeleri, stratejileri ve yeni uygulamaları kontrol etme ihtiyacını getirir. MDB, tüm makineleriniz için bu yeni kriterler için programlama tutarlılığı sağlar, bu da daha az reddedilme, daha az yeniden işleme ve daha yüksek getiri anlamına gelir.


Tercihiniz manuel kontrol ise, bu Radprofile ile bol miktarda bulunur ve operatörün herhangi bir aşamada programlama sürecinin tam kontrolünü ele geçirmesini sağlar. Manuel olarak etkileşim kurma ve otomatikleştirilmiş süreçlerin herhangi birini geçersiz kılma yeteneği, bir Radprofile kullanıcısına en zor işlerin kolaylıkla ve güvenle üstesinden gelme gücü verir.


Tam entegre Project Nester, operatörünüze profil oluşturma talebinize ilişkin anlık bir genel bakış sağlar. Otomatik dikdörtgen yerleştirme, tek parçalı gerçek şekil yerleştirme ve manuel sürükle ve bırak yerleştirme teknikleri, operatörünüzün sürekli değişen üretim ve müşteri taleplerinizi hızlı, kolay ve verimli bir şekilde karşılamasını sağlar. Malzemenin kullanımı işletmeniz için kritik önem taşıyorsa, yuvayı Radnest'e yükseltmek, gerçek şekil yuvamız malzeme kullanımınızı artırırken aynı zamanda operatörünüz için daha gelişmiş yerleştirme araçları sağlar.


Verimlilik her şeydir
Radprofile, bir programcıya CAD'den NC koduna veri aktarmada yardımcı olmak için RADAN tarafından tasarlanmış ve yazılmış hızlı, modern bir programlama uygulamasıdır. Kusursuz arayüz, otomatik süreçlerin tümü bu süreçte operatöre yardımcı olur. Ne yazık ki gerçekte üretim iş akışı her zaman bu kadar tutarlı değildir. Sonraki sorunlar, üretim değişikliği talepleri, yeniden işleme taleplerinin reddedilmesi, bir operatörün aynı hızda ve verimli olmasını gerektirir.

Radprofile, bir operatörün değişikliğin gerekli olduğu noktada programlama sürecine atlamasını sağlar; ancak tüm programlama sürecinin tekrarlanmasını gerektirmez.


Bir takım tezgahı, sadece onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu nedenle, takım tezgahınıza ve kontrolörünüze uyması için her Radprofile son işlemcisini kişisel olarak kurarız. Kontrol edeceği şey üretim verimliliğinizdir, bu yüzden yazılımınız bizim için önemlidir.


Radprofile, parçalarınızın kalitesini ve bütünlüğünü korumak için yerleştirme aşamasında profil takım yollarını akıllıca uygularken, aynı zamanda kesme sırasını optimize eder ve kesme kafası güvenliğini sağlar ve böylece takım tezgahının optimum potansiyeline ulaşmasını sağlar.

​COMBİNATİON (KOMBİNASYON)

Combi - Kusursuz Zımbalama ve Profil İşleme İçin Mükemmel Çözüm

Combi, hem zımba hem de profil teknolojilerini kullanan müşteriler için mükemmel bir çözümdür. Bağımsız zımba ve profil gereksinimlerini karşılamak ve ayrıca aralarında kesintisiz bir parça aktarımı sağlamak için tasarlanmıştır. Bu esnekliğe sahip olmak, müşterilerin üretim sürecini üretimlerine uyacak şekilde değiştirmelerine ve hatta üretim ortamındaki kapasite sorunlarını ortadan kaldırmalarına olanak tanır.


Combi ayrıca, zımba ve profil teknolojilerini kapsayan tek bir makine kullanan müşteriler için toplam bir çözüm sunar. Hem Radpunch hem de Radprofile'ın kapsamlı işlevselliği, mevcut ve gelecekteki zımba ve profil makineniz için tek bir çözümde bir araya getirilmiştir.


Bir Combi çözümüne sahip olmak, müşterilerin artık bir teknolojiden diğerine geçiş yapmak için pahalı programlama süresini kopyalamak zorunda kalmamasını sağlar.

Radan Essential Combi
Tüm zımba, profil ve kombinasyon makineleriniz için CNC programlama

Essential Combi, her iki teknolojiyi de içeren zımba, profil ve makineleri sürmek için RADAN tarafından geliştirilen makineden bağımsız bir üründür. Operatörlerinize teslim sürelerini azaltmak ve makinenizi verimli ve güvenli bir şekilde optimize etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar.

Bu müthiş kombinasyon, mevcut ve gelecekteki tüm zımba, profil ve kombinasyon takım tezgahı yatırımlarınızı tek bir sistemden programlamak için sizinle birlikte genişleyecektir.


Bir bakışta özellikler:
 • Veri girişini sürükleyip bırakın
 • İyileştirme dahil DXF / DWG'nin toplu işlenmesi
 • Otomatik takımlama / sıralama
 • Otomatik parça çıkarma
 • Grafik program doğrulama
 • Tek parçalı gerçek şekilli yerleştirme
 • Kullanıcı tanımlı raporları içeren proje yerleştirme
 • Otomatik ortak hat kesimi
 • Otomatik kalıntılar, sac hurdaya çıkarma ve kesimler
 • Açık, basit simgelerle basit sezgisel arayüz
 • Makinelerin gelişmiş özelliklerini destekler
 • Geliştirilmiş makine / takım verimliliği
 • Daha kısa teslim süreleri ve artan üretim

Sorunsuz programlama
Essential Combi, takım oluşturma, yerleştirme, sıralama, kod oluşturma ve son olarak DNC bağlantısının tüm programlama sürecini takım tezgahı kontrolörüne sorunsuz bir şekilde entegre eder.
Essential Combi tarafından sağlanan kusursuz entegrasyon, operatörleriniz için kullanımı kolay bir deneyim sağlarken, Üretim Veritabanındaki (MDB) proses kritik verilerin harmanlanmasıyla programlamanın doğruluğu ve tutarlılığı korunur.
Malzeme, girişler, çıkışlar, etiketleme ve takım tezgahına özgü kesme teknolojisi verileri, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtıma hazır durumda MDB'de saklanır.
Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır. Essential Combi, operatörlerinizin tek bir sistemden tüm makineleriniz için üretim kapasitenizi bu sınırlar dahilinde optimize etmesine yardımcı olacaktır.

Verimlilik her şeydir
Essential Combi, bir programcıya CAD'den NC koduna veri aktarmada yardımcı olmak için RADAN tarafından tasarlanmış ve yazılmış hızlı, modern bir programlama uygulamasıdır. Kusursuz arayüz, otomatik süreçlerin tümü bu süreçte operatöre yardımcı olur.
Bir takım tezgahı, sadece onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu nedenle, takım tezgahınız ve kontrolörünüzle uyumlu olması için her Essential Combi son işlemcisini kişisel olarak kurarız. Kontrol edeceği şey üretim verimliliğinizdir, bu yüzden yazılımınız bizim için önemlidir.

Güç ve kontrol
Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Essential Combi programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek için eğitilebilecek, kullanımı kolay bir yazılım sağlar. Giriş ve Çıkış tercihleri, etiketleme, tercih edilen profilleme dizileri tüm bunlar ve daha fazlası, Üretim Veritabanındaki malzeme tipi, kalınlık ve takım tezgahına göre tanımlanabilir. MDB, işletmenizle birlikte genişler. Yeni müşterilerin, yeni ürünlerin veya yeni makinelerin tanıtımı, üretim ortamınıza yeni malzemeleri, stratejileri ve yeni uygulamaları kontrol etme ihtiyacını getirir. MDB, tüm makineleriniz için bu yeni kriterler için programlama tutarlılığı sağlar, bu da daha az reddedilme, daha az yeniden işleme ve daha yüksek getiri anlamına gelir.

Tercihiniz manuel kontrol ise, bu, Essential Combi ile bol miktarda bulunur ve bir operatörün herhangi bir aşamada programlama sürecinin tam kontrolünü ele geçirmesini sağlar. Manuel olarak etkileşim kurma ve otomatikleştirilmiş süreçlerin herhangi birini geçersiz kılma yeteneği, Essential Combi kullanıcısına en zor işlerin kolaylıkla ve güvenle üstesinden gelme gücü verir.

Tam entegre Project Nester, operatörünüze profil oluşturma talebinize ilişkin anlık bir genel bakış sağlar. Otomatik dikdörtgen yerleştirme, tek parçalı gerçek şekil yerleştirme ve manuel sürükle ve bırak yerleştirme teknikleri, operatörünüzün sürekli değişen üretim ve müşteri taleplerinizi hızlı, kolay ve verimli bir şekilde karşılamasını sağlar. Malzemenin kullanımı işletmeniz için kritik önem taşıyorsa, yuvayı Radnest'e yükseltmek, gerçek şekil yuvamız malzeme kullanımınızı artırırken aynı zamanda operatörünüz için daha gelişmiş yerleştirme araçları sağlar.

Takım optimizasyonu
Bir zımba makinesi tarafından kullanılan takımların optimize edilmesi, bir zımba makinesinin verimli programlanması ve dolayısıyla bir parçanın üretilmesi için maliyetin azaltılması için çok önemlidir. Takım tedarikçileri kelepçeli kesicilere, tekerlek takımlarına, çapak alma takımlarına, çizgilere ve esnek parça markalama araçlarına yakın daha gelişmiş araçlar sağladığından, bir parça üzerindeki geleneksel takımların basitçe optimize edilmesi ve taret veya takım rayındaki konumları artık yeterli değildir. . Essential Combi, aletlerin kısıtlamalarını ve bunları desteklemek için gereken gerekli NC kodlarını anlar.

Oryantasyona özel araçlar, yerleştirme sırasında parça oryantasyonunu tamamlamak için uygun parça çıkarma işlemlerinin uygulanmasını sağlar.

Profil oluşturma gereksinimleriniz için Essential Combi, profil oluşturma sırasında otomatik ortak hat kesmeyi destekler. Bu, aşağı yönde yerleştirme işleminin malzeme kullanımını tam olarak optimize etmesini sağlarken, aynı zamanda azaltılmış kesme sürelerinden ve yardımcı gaz maliyetlerinden faydalanır. Ortak kesim için tanımlanan parçalar, sac sertliğini korumak ve büyük miktarlarda ortak kesimle ilişkili tolerans sorunlarını ortadan kaldırmak için kümeler halinde kesmek üzere kontrol edilebilir.

Essential Combi, parçalarınızın kalitesini ve bütünlüğünü korumak için profil makinelerine yerleştirme aşamasında profil araç yollarını otomatik olarak uygularken, aynı zamanda kesme sırasını optimize eder ve kesme kafası güvenliğini sağlar ve böylece takım tezgahının optimum potansiyeline ulaşmasını sağlar.

​RADAN RADCOMBİ

Tüm zımba, profil ve kombinasyon makineleriniz için CNC programlama

Radcombi, her iki teknolojiyi de içeren zımba, profil ve makineleri sürmek için geliştirilmiş, makineden bağımsız bir üründür. Operatörlerinize teslim

sürelerini azaltmak ve makinenizi verimli ve güvenli bir şekilde optimize etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar . RADAN'ın zımba / profil çözümü, zımba, profil ve kombinasyon

takım tezgahları için optimizasyon sağlar .


Bir bakışta özellikler:

Veri girişini sürükleyip bırakın

İyileştirme dahil DXF / DWG'nin toplu işlenmesi

Otomatik takımlama / sıralama

Otomatik parça çıkarma

Grafik program doğrulama

Tek parçalı gerçek şekilli yerleştirme

Kullanıcı tanımlı raporları içeren proje yerleştirme

Otomatik ortak hat kesimi

Otomatik kalıntılar, sac hurdaya çıkarma ve kesimler

Parçalar veya yuvalar için hızlı tahminler

Açık ve basit simgelerle basit sezgisel arayüz

Makinelerin gelişmiş özelliklerini destekler

Geliştirilmiş makine / takım verimliliği

Daha kısa teslim süreleri ve artan üretimler

Verimlilik her şeydir
Radcombi, bir programcıya CAD'den NC koduna veri aktarmada yardımcı olmak için RADAN tarafından tasarlanmış ve yazılmış hızlı, modern bir programlama uygulamasıdır. Kusursuz arayüz, otomatik süreçlerin tümü bu süreçte operatöre yardımcı olur. Ne yazık ki gerçekte üretim iş akışı her zaman bu kadar tutarlı değildir. Sonraki sorunlar, üretim değişikliği talepleri, yeniden işleme taleplerinin reddedilmesi, bir operatörün aynı hızda ve verimli olmasını gerektirir. Radcombi, bir operatörün değişikliğin gerekli olduğu noktada programlama sürecine geçmesini sağlar; ancak tüm programlama sürecinin tekrarlanmasını gerektirmez.
Bir takım tezgahı, sadece onu çalıştıran yazılım kadar etkilidir, bu yüzden, takım tezgahınız ve kontrolörünüze uyacak şekilde görevlendirildiğinden emin olmak için her Radcombi son işlemcisini kişisel olarak kuruyoruz. Kontrol edeceği şey üretim verimliliğinizdir, bu yüzden yazılımınız bizim için önemlidir.


Sorunsuz programlama

Radcombi, geometri oluşturma, takım oluşturma, yerleştirme, sıralama, kod oluşturma ve son olarak DNC bağlantısının tüm programlama sürecini makine kontrolörüne sorunsuz bir şekilde entegre eder. Radcombi tarafından sağlanan kusursuz entegrasyon, operatörleriniz için kullanımı kolay bir deneyim sağlarken, Üretim Veritabanındaki (MDB) proses kritik verilerin harmanlanmasıyla programlama doğruluğu ve tutarlılığı korunur.


Malzeme, takım ve takım tezgahına özgü veriler, bir operatöre veya otomatikleştirilmiş sürece yardımcı olmak için gerektiğinde anında dağıtıma hazır durumda MDB'de saklanır. Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını ayrı ayrı anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır; Radcombi, operatörlerinizin tek bir sistemden tüm makineleriniz için üretim kapasitenizi bu sınırlar dahilinde optimize etmesine yardımcı olacaktır.


Takım optimizasyonu

Bir zımba makinesi tarafından kullanılan takımların optimize edilmesi, bir zımba makinesinin verimli programlanması ve dolayısıyla bir parçanın üretim maliyetinin azaltılması için çok önemlidir. Takım tedarikçileri kelepçeli kesicilere, tekerlek takımlarına, çapak alma takımlarına, çizgilere ve esnek parça markalama araçlarına yakın daha gelişmiş araçlar sağladığından, bir parça üzerindeki geleneksel takımların basitçe optimize edilmesi ve taret veya takım rayındaki konumları artık yeterli değildir. . Radcombi, aletlerin kısıtlamalarını ve bunları desteklemek için gereken gerekli NC kodlarını anlar.


Radcombi'nin oryantasyona özel takımları, farklı yerleştirme yönleri ve farklı takım tezgahları için bir parçaya çoklu takım kurulumlarının uygulanmasına izin verir. Bu, aşağı yönde yerleştirme işleminin, aksi takdirde takım dönüş sınırlamaları nedeniyle kısıtlanmış olabilecek parça dönüşü ile malzeme kullanımını tamamen optimize etmesini sağlar. Aynı işlevsellik, parçaların daha gelişmiş takım tezgahlarında sökme işlemleri için hazırlanmasını da optimize eder. Bir parça, bir oluğu aşağıya indirebilir veya bir yönde seçilebilirken, başka bir yönde uygun olmayabilir. Oryantasyona özel araçlar, yerleştirme sırasında parça oryantasyonunu tamamlamak için uygun parça çıkarma işlemlerinin uygulamasını sağlar.


Programlama sağlama süresinin tanımlanmasını ve takımların manipülasyonunu en aza indirmek için bir operatör için çok önemlidir, Radcombi bu özelliği kullanıcı tarafından özelleştirilebilir etkileşimli araç listesi ile sağlar. Kullanımı kolay arayüz, bir operatörün prosesin kritik aşamalarında takımları hızlı bir şekilde tanımlamasını ve bunlarla etkileşimde bulunmasını sağlar.


Radcombi, profil oluştururken otomatik ortak hat kesmeyi destekler. Bu, aşağı yönde yerleştirme işleminin malzeme kullanımını tam olarak optimize etmesini sağlarken, aynı zamanda azaltılmış kesme sürelerinden ve yardımcı gaz maliyetlerinden faydalanır. Ortak kesim için tanımlanan parçalar, sac sertliğini korumak ve büyük miktarlarda genel kesimle ilişkili tolerans sorunlarını ortadan kaldırmak için kümeler halinde kesmek üzere kontrol edilebilir


Güç ve kontrol

Tercihlerinize göre kontrol etme yeteneği ile otomasyonun gücü. Radcombi programlama çözümü, operatörlerinize tercih ettiğiniz uygulamaları ve süreçleri benimsemek için eğitilebilecek, kullanımı kolay bir yazılım sağlar. Takım seçimi, etiketleme, tercih edilen sökme prosedürleri, tercih edilen zımbalama dizileri tüm bunlar ve daha fazlası, Üretim Veritabanında (MDB) malzeme tipi, kalınlık ve takım tezgahına göre tanımlanabilir Yeni müşterilerin, yeni ürünlerin veya yeni makinelerin tanıtılması üretiminize kazandırır yeni malzeme, alet ve yeni uygulamaları kontrol etme ihtiyacı. MDB, tüm makineleriniz için bu yeni kriterler için programlama tutarlılığı sağlar, bu da daha az reddedilme, daha az yeniden işleme ve daha yüksek getiri anlamına gelir.


Tam entegre Project Nester, operatörünüze zımbalama talebinize ilişkin anlık bir genel bakış sağlar. Otomatik dikdörtgen yerleştirme, tek parçalı gerçek şekil yerleştirme ve manuel sürükle ve bırak yerleştirme teknikleri, operatörünüzün sürekli değişen üretim ve müşteri taleplerinizi hızlı, kolay ve verimli bir şekilde karşılamasını sağlar. Malzemenin kullanımı işletmeniz için kritik önem taşıyorsa, yuvayı Radnest'e yükseltmek, gerçek şekil yuvamız malzeme kullanımınızı artırırken aynı zamanda operatörünüz için daha gelişmiş yerleştirme araçları sağlar.


Her bir takım tezgahının karmaşıklığını ve sınırlarını ayrı ayrı anlamak, onu verimli bir şekilde kullanmanın anahtarıdır; Radcombi, operatörlerinizin üretim kapasitenizi tüm makineleriniz için bu sınırlar dahilinde optimize etmesine yardımcı olacaktır.
Bending (Bükme)
Radbend - Abkant Presler İçin Çevrimdışı Programlama ve Sac Levha Bükme için Tam 3D Simülasyon
Radbend, abkant presler için çevrimdışı programlamada pazar lideri bir çözümdür. Bükme sürecinin tam 3D simülasyonunu sağlayan SolidWorks ve Autodesk Inventor ile birlikte RADAN3D ile tamamen entegre. Radbend, 2D veya 3D geometriyi kullanarak, tipik olarak sac metal üretim tesislerinde manuel olarak yapılan işlemlerin sırasını otomatikleştirir. Radbend, imalattan önce maliyetli hataların ortadan kaldırılmasını sağlayan ve böylece “ilk seferde doğru” bir üretim yaklaşımı sağlayan tam çarpışma kontrolü gibi üreticilerin bükme uygulamalarında karşılaştıkları tipik sorunların cevabıdır. 
Radan Radbend

Abkant presler için çevrimdışı programlama ve simülasyon

RADAN'dan Radbend, abkant presler için kapsamlı bir çevrimdışı programlama çözümüdür. RADAN3D ile tamamen entegre olup, bükme işleminin tam bir 3D simülasyonunu da sağlar.
Bir bakışta özellikler:

Otomatik bükme sıralaması

Otomatik araç seçimi

Araç kurulum optimizasyonu

Otomatik parmak durdurma konumlandırma

Özelleştirilebilir raporlar

Kaldırma yardımcıları ve açı ölçüm sistemleri için destek

RADAN3D ile entegre edilebilir.

Çevrimdışı programlama

Radbend, basit programlama ve yüksek üretkenlik sunan, otomatik bükme sırası hesaplama, otomatik takım seçimi ve otomatik parmak durdurma yerleştirme gibi gelişmiş özellikler dahil olmak üzere bükme işleminin tam hassas 3B model simülasyonunu sağlar.

Bükme işlemlerini çevrimdışı programlama ve doğrulama yeteneği, değerli makine zamanını serbest bırakır ve ilk seferde güvenilirliği artırarak üretim maliyetlerini düşürür. Radbend ayrıca, hem takımlarla hem de takım tezgahının kendisiyle çarpışmaların otomatik olarak algılanmasıyla maliyetli hataları ortadan kaldırır.

Radbend, çok çeşitli abkant pres makinelerinin çevrimdışı programlanmasını ve simülasyonunu sağlamak için kullanılabilir. Radbend, baskı formunda eksiksiz bir atölye dokümantasyonu veya bir atölye görüntüleyicisi ve DNC sisteminde görüntülemek için bir dosya oluşturarak, üretim ofisinden atölyeye kadar yalnızca kontrollü verilere erişim sağlayarak 'ilk seferde doğru' üretim yaklaşımı sağlayabilir.


Son derece otomatik

Radbend, yüksek düzeyde otomasyona sahiptir. Sistem, programlanacak parçayı inceler ve parça geometrisini ve en iyi makine uygulamasını dikkate alarak bir bükme sırasını otomatik olarak belirler

Ayrıca, güvenilir konumlandırma sağlamak için parmak durdurma konumları otomatik olarak ayarlanı

Radbend'in takım kitaplığı, bir takım imalatçısının eksiksiz envanterini birleştirerek, standart olmayan araçların satın alınmadan önce yeni ürünler üzerinde test edilmesini ve kanıtlanmasını sağlar.


Makineden bağımsız

Radbend tamamen abkanttan bağımsızdır. Kullanıcılar, tüm abkant preslerini tek bir ortak arayüzden programlayabilirler. Bu, kullanıcıların iş için doğru makineyi sağlamak için hızlı bir şekilde birkaç abkantı deneyebilecekleri büyük bir esneklik sunar.


Veri içe aktarma

Radbend, verileri bir dizi 2D ve 3D formatta içe aktarabilir ve ayrıca iyi bilinen 3D CAD sistemleri için özel eklenti arayüzlerine sahip olabilir.


Autodesk inventor eklentisi

Autodesk Inventor, eklenti kullanılarak Radbend ile tamamen entegre edilebilir. Radbend eklentisi, bu iki program arasında kesintisiz, doğru ve akıllı veri aktarımı sağlar.

Autodesk Inventor'dan Radbend'e rolünüzü almak daha kolay olamazdı. Tasarımınızdan memnun kaldığınızda, basitçe Radbend simgesine tıklayın ve parçanız ve ilgili bilgiler Radbend'e taşınır.


SolidWorks eklentisi

Radbend Eklentisini kullanmak, rolünüzü SolidWorks, Standard, Professional veya Premium'dan almak daha kolay olamazdı. Tasarımınızdan memnun olduğunuzda, basitçe Radbend simgesine tıklayın ve çiziminiz ve ilgili dosyalar sorunsuz bir şekilde Radbend'e aktarılır.


Üretkenliği artırın

Parçanız Radbend'e transfer edildikten sonra şunları yapabileceksiniz:

Parçayı doğru şekilde bükmek için en uygun takım tezgahını ve uygun araçları seçin

Size takım kurulumunuzun sonuçlarını sağlar - beklenen yarıçap, pres derinliği vb.

Parmak durdurucuları parmak durdurma gerektiren her geçerli yüze otomatik olarak konumlandırın.

Herhangi bir çarpışmayı ve olası sorunları tespit etmek için bükme işleminin tam bir 3D simülasyonunu çalıştırın.

Kurulum sayfaları dahil olmak üzere eksiksiz atölye belgelerini otomatik olarak oluşturun.


Avantajlar şunları içerir:

Hızlı ve güvenilir çevrimdışı programlama yoluyla arıza süresini azaltın

Geliştirilmiş verimlilik sayesinde teslim sürelerini azaltın

Üretim bilgilerinin mevcudiyetinden takım tezgahının kurulum sürelerini azaltın

Radbend'in içerdiği 3 boyutlu simülasyon sayesinde daha az tasarım hatası

Çarpışma kontrolünden yararlanarak maliyetli üretim hatalarını azaltmak

Makineden Bağımsız, Radbend'i herhangi bir abkant tezgahınızda kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir

Basın frenini daha geniş bir çalışan kitlesine açın

İçe aktarılan modellerde bile doğru otomatik açma

Artan üretim esnekliği


Abkant presinden bağımsız Radbend, bükme işlemlerinizi çevrimdışı olarak programlamanıza ve doğrulamanıza ve ayrıca takım, parmak durdurma ve takım tezgahının kendisiyle herhangi bir çarpışmayı tespit etmenize olanak tanıyarak verimliliği ve üretkenliği artırırken darboğazları ve maliyetleri azaltmanıza yardımcı olabilir.

​RADAN DESİGN (TASARIM)

RADAN 3D - Sac Levha Tasarımını Doğru ve Basit Hale Getirmek İçin Tasarlanmış Verimli Bir 3D Modelleme Paketi 
RADAN, sac metal üretim gereksinimlerini anlar ve bükülme payı ve köşe rölyefi gibi tipik sorunların tümü RADAN 3D ile dikkate alınır. 3D parçalar ileriye dönük olarak Radpunch, Radprofile veya Radbend'e işlenmek üzere otomatik olarak geliştirilerek tasarımdan üretime sorunsuz ve verimli bir iş akışı sağlanır. RADAN 3D, sac metal mühendislerinin düşündüğü şekilde çalışır ve mevcut ve gelecekteki 3D gereksinimleriniz için kullanımı kolay bir 3D modelleme sistemi sağlar.
Radan Designer (Tasarımcı)
Üretim için Modelleme

RADAN | Tasarımcı, CAM için ideal CAD çözümüdür. Elektrot tasarımından model onarımına, tersine mühendisliğe, RADAN | Tasarımcı, karmaşık modelleri üretime almak için nihai imalat CAD çözümüdür.


Bir bakışta özellikler:

 • Öğrenmesi kolay, sezgisel kullanıcı arayüzü
 • Doğrudan modelleme CAD ortamı
 • Birleşik yüzey, katı ve ağ modelleme ortamı
 • CAM platformlarımıza sorunsuz bağlantılar
 • Otomatik bölge oluşturma ile çizim
 • Üçüncü taraf CAD modellerinin etkileyici yüzey onarımı
 • CAD içe aktarma formatlarının kapsamlı listesi
 • Özel tersine mühendislik paketi (2021.0 itibariyle)
 • Güçlü 2D Çizim ortamı
 • Sac metal endüstrisi için hedeflenen işlevsellik


Katlanmayan Hazırlık

Bir parçayı açmak üzere hazırlamak için birkaç güçlü sac levha işlevi mevcuttur. RADAN | Tasarımcı, kalınlığı düzeltme, bükme yarıçapını değiştirme ve flanş açıları ve uzunluklarında değişiklik yapma işlevine sahiptir.


Katlanma
Bir sac metal parçayı açmak daha kolay olamazdı. RADAN | Tasarımcı, doğru katlanmamış şekli oluşturmak için esnek bir malzeme kitaplığı ve çeşitli hesaplama yöntemleri sunar. 90 derecelik bir gerileme, bir k-faktörü, DIN düzeltmesi kullanarak veya parçayı bükmek için kullanılacak kalıbın yalnızca V genişliğini kullanarak açılım mevcuttur.

Bükme toleransları gibi açılma parametreleri, geometriden bağımsız olarak kontrol edilebilir ve üretimde kullanılacak gerçek bükme makinelerine ve takımlara dayalı doğru bir geliştirme sağlar.


Kapsamlı Cad Arayüzleri Aralığı

RADAN | Tasarımcı, Parasolid, IGES, STEP, ACIS, DXF, DWG, STL ve VDA dosyaları dahil olmak üzere çok çeşitli değişim formatlarından verileri ve aşağıdaki CAD sistemlerinden yerel verileri içe aktarır:

 • Catia V4 ve V5
 • Pro / MÜHENDİS & PTC Creo
 • Autodesk Inventor
 • Siemens NX
 • SolidWorks
 • Katı Kenar


2D Verilerle Çalışma

RADAN | Tasarımcı, DXF ve DWG dosyalarının içe aktarılmasını destekler ve kullanıcının mevcut 2D verilerini, yalnızca orijinal verilerden içe aktarılan profilleri yeniden kullanarak bir 3D modele dönüştürmesine olanak tanır. İçe aktarılan veriler otomatik olarak çizim profili bölgeleri oluşturarak 2B'den 3B'ye dönüşümü her zamankinden daha kolay hale getirir.


Doğrudan Modelleme
Doğrudan modelleme, kullanıcıyı geleneksel bir modelleme sisteminin kısıtlamalarından kurtarır. Doğrudan modelleme, bir tasarım değişikliği yapmak için uzun bir parametre dizisini değiştirmek yerine, kullanıcının istenen şekli elde etmek için geometriyi itmesine, çekmesine ve sürüklemesine izin verir. Bu değişiklikler tamamen serbest biçimde olabilir veya sayısal artışlarla ve mevcut geometriden alınan ölçümlerle yönlendirilebilir.
Orijinal modelin nasıl inşa edildiğine dair bilgi artık gerekli değildir ve tasarım değişiklikleri orijinal yaratma yöntemleriyle sınırlı değildir. Doğrudan modelleme, kullanıcıya ister yeni bir bileşen yaratın, ister EDGECAM | EDGECAM tarafından sunulan sayısız CAD formatından herhangi birinde oluşturulan mevcut bir tasarımı değiştirin. RADAN | Tasarımcı destekler.
Kapsamlı çevirmen yelpazesi, kullanıcıların hemen hemen her tedarikçiden gelen verilerle çalışabilmesini sağlar. Çok büyük dosyalar kolaylıkla işlenebilir ve karmaşık tasarımlarla çalışan şirketler, müşterilerinin CAD verilerinin manipüle edilebileceği basitlikten faydalanacaktır.


Model Modifikasyonu
Sac levha parçası, güçlü ve sezgisel iş akışları kullanılarak bükümler eklenerek, kapalı kenarlar açılarak, yüzleri ayırarak ve köşe boşlukları oluşturularak değiştirilebilir.

​RADAN 5 EKSEN

Radm-ax - 5 Eksenli Lazerleri Çalıştırma ve CNC Parça Programlama İhtiyaçlarını Karşılama

Radm-ax, geometrik modeller tasarlama, harici CAD sistemlerinden modelleri içe aktarma ve CNC parça programlama olanaklarına sahip bir yazılım paketinin parçasıdır. 5 eksenli lazerleri sürmek için çözümlerle, Radm-ax, her boyuttaki mühendislik işletmelerinin CNC parça programlama ihtiyaçlarına uygun fiyatlı bir çözüm sağlamak için ideal bir şekilde yerleştirilmiştir.

Radan Radm-balta

3B sac levha bileşenleri için çok eksenli lazer teknolojisi

Radm-ax, genel mühendislik, otomotiv ve havacılık endüstrileri için özel olarak geliştirilmiş, endüstri lideri 5 eksenli Lazer CAD / CAM sistemidir. Radm-ax, çok eksenli lazer veya su jeti kesim makinelerinin kapsamlı programlanması için sezgisel bir ortam sunar.

Radm-ax kullanarak, sadece programlama süresi en aza indirilmekle kalmayacak, nihai kesim yolu çok daha verimli olacak ve makinede daha fazla zaman kazandıracaktır. Kapsamlı simülasyon ve prova araçlarını eklediğinizde, yalnızca günlük üretimi kolaylaştırmakla kalmayan, aynı zamanda maliyetli hataları azaltan ve kuru çalışma ihtiyacını ortadan kaldıran bir sisteme sahip olursunuz.


Bir bakışta özellikler:

Sezgisel grafik kullanıcı arayüzü

Hem ithalat hem de ihracat için kapsamlı CAD arabirimleri yelpazesi

Kapsamlı makine ve son işlemci veritabanı

Basitleştirilmiş parça yerleştirme sistemiyle büyük parçaları bulun

Otomatik fikstür tasarımı

İç ve dış profiller için tek tıkla takım yolu uygulaması

Seçilen alanlar için takım yolunun manuel uygulaması

Sınırsız pozisyonlarda kesme teknolojisi ve nozül ayarını düzenleyin

Nozul açısının etkileşimli veya açık bir şekilde tam kontrolü

Herhangi bir noktada teknoloji verileri oluşturun ve uygulayın

Kesik içi ve kesik içi çarpışma algılama


Kapsamlı CAD arabirimleri yelpazesi

Radm-ax, CAD çizimlerinin kendi doğal formlarında veya IGES, STEP ve DXF gibi endüstri standartları olarak doğrudan içe aktarılmasına izin veren kapsamlı bir entegre CAD veri tercümanı yelpazesiyle birlikte gelir. Standart sistem konfigürasyonu DXF, AutoCAD DWG, AutoCAD-Inventor, VISI, SolidWorks, SolidEdge, IronCad ve IGES için arayüzlerle birlikte gelir. İsteğe bağlı CATIA V4, CATIA V5, Unigraphics, Pro Engineer, VDA ve STEP çevirmenleri mevcuttur. Radm-ax CAD verilerini basit tel kafes, katılar ve yüzeyler veya her ikisinin kombinasyonu olarak görüntüleyebilir; tüm kesim yolu programlama ve proses simülasyonu için kaynak olarak kullanılır.


Makine ve veritabanları
Radm-ax çok sayıda Takım Tezgahı üreticisine ait kapsamlı bir lazer ve su jeti makineleri veritabanı içerir; NTC, Prima, Trumpf ve Amada dahil. Bir makinenin desteklenmemesi durumunda, Radm-ax ayrıca ısmarlama makine türlerinin ve son işlem bilgilerinin yapılandırılmasına izin veren bir Makine Kurulum yardımcı programı içerir. Gelişmiş son işlemciler yalnızca genel G ve M kodlarının kullanımıyla sınırlı değildir; direkler, farklı kafa konfigürasyonlarına ve masa boyutlarına uyacak şekilde kolayca yapılandırılır.


Otomatik fikstür tasarımı
Damgalı formların tipik olarak demirbaşlar kullanılarak tutulması gerekir ve Radm-ax içinde bu birkaç yolla yapılabilir. Bunun bir yolu, kelepçeleri ve fikstürleri harici dosyalardan içe aktarmak ve ardından bunları manuel olarak yeniden konumlandırmaktır. Diğer bir yol ise, sac levha kullanarak destek fikstürleri oluşturmak için Fikstür Tasarımı yardımcı programını kullanmaktır. Basitçe yatay ve dikey destek levhalarının sayısını, nasıl kilitlendiklerini - gerekirse kilitleme özellikleri dahil - ve parçadan nasıl çıkacaklarını tanımlayın. Bu ayrıntılar tanımlandıktan sonra, Radm-ax her bir levhayı oluşturur, bunları standart sac levha boyutlarına yerleştirir, numara referansları gibi montaj notları ekler ve bunları üretmek için NC kodunu oluşturur.


Kesme yolu oluşturma

Radm-ax içindeki kesme işlemleri genellikle iki bölüme ayrılabilir: iç ve dış kaplamalar. Dış kaplamalar, parçanın dış biçimleridir, iç kaplamalar ise iç kesikleri ve işlenecek diğer unsurları temsil eder. Bu kesme işlemleri için temel takım yolları, Radmax'ta yerleşik olarak bulunan otomasyon araçları tarafından otomatik olarak oluşturulabilir. Kullanıcı etkileşimi, manuel oluşturma ve iyileştirmeye izin vermek için tüm takım yolu türleri için mevcuttur. Radm-ax, her bir iç veya dış kaplamanın nasıl işleneceği üzerinde büyük miktarda kontrol sağlar; örneğin, işleme tamamlanana kadar malzemeyi yerinde tutmak için mikro eklemler oluşturmak hızlı ve karmaşık olmayan hale gelir. Takım yolu, kesme nozülünün ona doğru nasıl açılı olduğu veya aparatları ve fikstür özelliklerini nasıl işlediği açısından da düzenlenebilir.


Makine aşınmasını azaltın
Radm-ax, lazer takım yolunun optimizasyonuna izin veren çok sayıda yerleşik özelliğe sahiptir. Örneğin, dar köşeler veya küçük unsurlar etrafındaki alanlarda takımyolunu düzleştirerek, Radm-ax aynı zamanda takım tezgahındaki aşınmayı azaltmak için takım yolunu optimize edecektir; İş boyunca ilerlemelerin ve hızların korunmasını sağlamak.
Takım yolu doğrulama ve simülasyon Radm-ax içinde, parça etrafında hareket ederken nozulun açısını gösteren takım yolları sunulmaktadır. Makine kafası hareket limitleri veya erişilebilirlik açısından belirli bir hareketin mümkün olup olmadığı hakkında anında geri bildirim sağlanır. Tespit edilen herhangi bir çarpışma, hem modelde hem de ekran mesajlarıyla vurgulanır.
Trim yolu parametreleri doğrudan düzenlenebilir veya bir çarpışma durumunda herhangi bir zamanda otomatik olarak düzeltilebilir; Takım yolunuzun hem güvenli olmasını sağlamak hem de işleme süresini azaltmak için optimum stratejiyi kullanmak. Takım yolu optimize edildikten sonra, önceden tanımlanmış teknoloji tablolarından delme ve kesme koşullarını seçmeniz yeterlidir; Radm-ax hızlı bir şekilde güvenilir NC kodu oluşturur.


NC kodu simülasyonu

NC kodu Radm-ax'e yeniden aktarılabilir ve oluşturulduğu ortamda simüle edilebilir. NC simülasyonu, takımın boşlukta nasıl hareket ettiğini gösterir ve herhangi bir metal kesme işlemi gerçekleşmeden önce takım yolunun akıllıca kontrol edilmesini sağlar.

Radan Tube (Tüp)
Radtube - Düz Yataklı Lazerler Üzerinde Özel Boru Kesme Makinelerinin yanı sıra Döner Eksenin Sürülmesi
Radtube, geometrik modeller tasarlama, modelleri harici CAD sistemlerinden içe aktarma ve CNC parça programlama olanaklarına sahip bir yazılım paketinin parçasıdır. Düz yataklı lazerlerdeki döner eksenin yanı sıra özel tüp kesme makinelerinin araçlarını sürmek için çözümler sunan Radtube, her boyuttaki mühendislik işletmelerinin CNC parça programlama ihtiyaçlarına uygun fiyatlı bir çözüm sağlamak için ideal bir şekilde yerleştirilmiştir.

​RADAN RADTUBE

Boru biçimli bileşenler için çok eksenli lazer teknolojisi

Radtube, boru kesme ve manipülasyon endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş döner ve çok eksenli kesme makineleri için endüstri lideri bir Lazer CAD / CAM sistemidir. Sezgisel programlama sistemi, tüplerin veya bölümlerin, kesme açıklıklarının ve profillerin tanımlanabildiği bir standart şekiller kitaplığından parametrik olarak tanımlanmasına izin verir.

Radtube kullanarak, sadece programlama süresi en aza indirilmekle kalmayacak, aynı zamanda nihai kesim yolu çok daha verimli olacak ve makinede daha fazla zaman tasarrufu sağlanacaktır. Kapsamlı simülasyon ve prova araçlarını eklediğinizde, günlük üretimi kolaylaştıran, maliyetli hataları azaltan ve kuru çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldıran bir sisteme sahip olursunuz.


Bir bakışta özellikler:
 • Sezgisel grafik kullanıcı arayüzü
 • Kapsamlı CAD arabirimleri yelpazesi
 • Kapsamlı makine ve son işlemci veritabanı
 • Standart tüp ve açıklık türlerinden oluşan yerleşik kitaplık
 • Tek veya birden çok boru veya bölüm üzerinde yuvalama
 • Takımyolunun tek tıkla uygulanması
 • Seçilen alanlar için takım yolunun manuel uygulaması
 • Hem etkileşimli hem de açık olarak nozül açısının tam kontrolü
 • Herhangi bir noktada teknoloji verileri oluşturun ve uygulayın
 • Kesik içi ve kesik içi çarpışma algılama
 • Makine, nozul ve parçanın tam katı 3D simülasyonu
 • 3D geometriyi içe aktarma ve bunları doğrudan işleme yeteneği
CAD arayüzü Geniş aralık 
Radtube, CAD çizimlerinin yerel biçimlerinde veya IGES, STEP ve DXF gibi endüstri standartları olarak doğrudan içe aktarılmasına izin veren kapsamlı bir entegre CAD veri çevirmenleri yelpazesiyle birlikte gelir. Standart sistem konfigürasyonu DXF, AutoCAD DWG, AutoCADInventor, VISI, SolidWorks, SolidEdge, IronCad ve Solid IGES için arayüzlerle birlikte gelir. İsteğe bağlı CATIA V4, CATIA V5, Unigraphics, Pro Engineer, VDA ve STEP çevirmenleri mevcuttur. Radtube, CAD verilerini basit tel kafes, katılar ve yüzeyler veya her ikisinin kombinasyonu olarak görüntüleyebilir. Katılar, tüm kesim yolu programlaması ve proses simülasyonu için kaynak olarak kullanılır.


Kapsamlı makine ve son işlemci veritabanı

Radtube, çok sayıda Takım Tezgahı üreticisine ait kapsamlı bir lazer makineleri veritabanı içerir; Adige, NTC, Trumpf ve Amada dahil. Bir makinenin desteklenmemesi durumunda, Radtube ayrıca ısmarlama makine türlerinin ve işlem sonrası bilgilerinin yapılandırılmasına izin veren bir Makine Kurulum yardımcı programı içerir. Gelişmiş son işlemciler yalnızca genel G ve M kodlarının kullanımıyla sınırlı değildir; direkler, farklı kafa konfigürasyonlarına ve masa boyutlarına uyacak şekilde kolayca yapılandırılır.


Standart boru bölümleri kütüphanesi

Radtube, kesilecek tüp malzemesinin oluşturulmasını basitleştiren bir parametrik tüp şekilleri kitaplığı sağlar. Uygun bir bölüm yoksa, özel şekil bölümünü oluşturmak için 'Serbest Biçim' seçeneği kullanılır. Serbest biçimli şekilli tüpler, Radtube parametrik şekillerinin bir kitaplığından bile oluşturulabilir. Bu standart şekillerden hiçbiri uygun değilse, kullanıcı, entegre CAD araçlarını kullanarak kesit merkez çizgisi profilini veya dış / iç şekli çizer. Radtube'daki tüm modelleme tamamen 3D olarak yapılır.


Standart şekiller kütüphanesi

Tüp bölümlerine benzer bir şekilde, Radtube yine 'serbest biçimli' şekilleri tanımlama seçeneğiyle birlikte parametrik delik şekillerinin bir kitaplığını sağlar; böylelikle ördek kuyrukları, klipsler ve anahtar delikleri gibi uzman bağlantı özellikleri kolayca eklenebilir. Tüpteki delikler, şekli temsil eden katı bir nesne oluşturularak oluşturulur ve bu daha sonra tüpten çıkarılır. Katı, tüm duvarlardan veya bir duvardan geçebilir ve bir boşluk oluşturarak bölümün kenarından geçebilir.

Boru bölümünden tek veya bileşik bir açıyla geçen delikler için, konumlandırma, bölümün orta noktasında veya üst yüzde bir konumda tanımlanabilir. Tüp boyunca standart bir modelde tekrar eden delik şekilleri için beş model şekli desteklenir: Daire, Bir Açıda Çizgi, Yay, Kare ve Izgara.


Birden çok parçayı tek bir boru veya bölüm üzerine yerleştirme

Ortak bir boru bölümünden çok sayıda küçük parça üretilebildiği durumlarda, Radtube yerleştirme seçeneğini kullanmak mümkündür. Bu, kullanıcının her parça için ayrı programlar oluşturmasına (kesme yolu dahil), kesme yolunu simüle etmesine ve kontrol etmesine olanak tanır. Ardından uygun bölümün parçaları seçilir ve gerekli miktar belirlenir. Radtube belirtilen malzeme uzunluğunun dolu olduğunu bildirene kadar yeni parçalar ve miktarlar eklenir. Her parça seçildiğinde, Radtube otomatik olarak malzemenin kesitini kontrol eder ve folluk için uygun bir parça olup olmadığını rapor eder.
Önceden işlenmiş parçaları birden çok sayıda tüpe yerleştirecek gelişmiş bir yerleştirme seçeneği de mevcuttur; burada her yuvalanmış tüp daha sonra eksiksiz bir NC programı oluşturmak için sonradan işlenebilir. Bu gelişmiş yerleştirme işlevi, stok malzemesini en etkili ve ekonomik şekilde kullanmak için kolay bir yol sağlar.


Takım yolu doğrulama ve simülasyon
Radtube içinde, tam katı bir simülasyonda parça etrafında hareket ederken nozulun açısını gösteren takım yolları sunulmaktadır. Makine kafası hareket limitleri veya erişilebilirlik açısından belirli bir hareketin mümkün olup olmadığı hakkında anında geri bildirim sağlanır. Tespit edilen herhangi bir çarpışma, hem modelde hem de ekran mesajlarıyla vurgulanır.
Takım yolu parametreleri doğrudan düzenlenebilir veya bir çarpışma durumunda, takım yolunuzun hem güvenli olmasını hem de işleme süresini azaltmak için optimum stratejiyi kullanarak herhangi bir zamanda otomatik olarak düzeltilebilir. Takım yolu optimize edildikten sonra, önceden tanımlanmış teknoloji tablolarından kesme koşullarını seçmeniz yeterlidir; Radtube hızlı bir şekilde güvenilir NC kodu oluşturur.
Radan e2i - Faturaya Tahmin Et

Bir sac metal üretim ortamını yönetmek için ihtiyacınız olan her şey

e2i, sac levha ortamları için süreç yönetimidir. EQuote'un tüm gücünü bir araya getirmek ve sipariş yönetimi, atölye rotaları, stok kontrolü, satın alma ve faturayı oluşturup hesap sisteminize aktarmaya kadar ihtiyacınız olan diğer her şeyi eklemek.


Bir bakışta özellikler:
 • Yerleştirme işlemleri için gelişmiş işlevsellik
 • Kullanıcı düzeyinde güvenlik
 • Basitleştirilmiş mağaza modülü
 • Kapasite planlaması
 • Esnek stok kontrolü
 • Muhasebe bağlantıları
 • Montaj ve ürün reçetesi yönetimi
 • Tüm kayıtlar kolayca alınabilir


Çok amaçlı yönetim

Sağlam bir endüstri standardı üzerine inşa edilmiş Microsoft SQL veritabanı e2i, tüm imalat şirketlerinin karşılaştığı süreçleri kapsar ve RADAN CAD / CAM'e entegre olmanın ek faydasıyla tasarım ve üretim süreci boyunca maliyetin izlenmesini ve yönetilmesini sağlar. Sac metal alt yüklenicilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için, ancak her türlü üretim ortamında evde eşit olarak tasarlanmıştır.


Standart bileşenler

Tipik bir e2i sistemi standart bir sunucu çekirdeğinden oluşur, bunun için tek seçenek stok kontrolüdür. EQuote tarafından sağlananlara ek olarak çekirdek içindeki standart bileşenler, bir sistemin stok kontrolünün etkinleştirildiği Satış Siparişleri, Rota Kartları, Nest Rotaları, Satın Alma, Kapasite Planlama, Teslimatlar ve Faturalandırmadır. Tüm e2i istemcileri her zaman tüm temel bileşenlere erişebilir. Mağaza Katı Veri Yakalama (SFDC), döngüyü orijinal zaman tahminlerine geri döndürmek için kullanılabilir ve gerçek zamanların tahmin edilenle karşılaştırılmasına ve üretim süreci boyunca bileşenlerin izlenmesine olanak tanır.


İşleri basit tutmak

Desteklenen bir hesapla eşleştirildiğinde, sistem verileri manuel hatalardan kaçınarak kolayca aktarılır.

Radan Radimport

Geometri Verilerinin ve Gereksinim Verilerinin Otomatik İçe Aktarılması ve İşlenmesi

Çoğu levha işleme şirketi için, parçaların yerleştirme için iş hazırlığı çok zaman alır. Radimport ile geometri dosyaları otomatik olarak kalıplanmış RADAN parçalarına dönüştürülür. Aynı fare tıklamasıyla, geometri dosyaları seçiminiz bir yuva projesine dönüştürülebilir.


Bir bakışta özellikler:
 • DXF dosyalarını toplu içe aktarma
 • MRP'den CSV listeleri
 • Geometri iyileştirme
 • DXF veya CSV'den Özellikler
 • Aynı çizimde birden çok parçayı bölme
 • RADAN Parçaları oluşturur
 • Temiz geometrili DXF'ler oluşturur
 • Parçaları RADAN Nester'a gönderin
 • MRP geri bildirimi için CSV günlük dosyası
 • İzlenen dizinin otomatik olarak işlenmesi
 • Manuel geçersiz kılmalar


Esnek girdi

Radimport ile birden fazla DXF veya DWG dosyası seçebilir ve ek bilgileri ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz. Bir MRP sisteminden alabileceğiniz gibi, CSV formatında yapılandırılabilir bir parça listesi ile dosya içe aktarımı da yapılabilir.


Sadece ne gerekli

Özellik türüne, katmana, çizgi türüne veya rengine bağlı olarak özellikler değiştirilebilir veya silinebilir. Sadece kesmek için gereken bilgileri saklayın. Aynı zamanda, profil boşluklarını kapatmak ve çift çizgileri ve yayları kaldırmak gibi geometri hataları düzeltilebilir. Metin bilgileri öznitelik değerlerine aktarılabilir: örneğin malzeme, sac kalınlığı ve müşteri adı.


Üretim bilgileri

Ekstra bilgiler, parça niteliklerine otomatik olarak eklenebilir. Ayrıca bir lazer üzerine ürün numarasını, sipariş numarasını veya bükme çizgisini kazıyabilirsiniz.


Optimum çıktı

Geometri dönüşümünden sonra parçalar, RADAN parçaları olarak veya optimize edilmiş temiz DXF dosyası olarak kaydedilebilir. Çalışma süresi, ağırlık ve yüzey alanı gibi tüm bilgiler parçada öznitelikler olarak kaydedilebilir.


Yuvalama

Radimport, içe aktardığınız parçalardan bir RADAN Nest Projesi oluşturabilir. Nest Projesini oluşturmadan önce parçaların miktarlarını ve diğer özelliklerini düzenleme seçeneğiniz vardır. Radimport, hemen yerleştirmeye başlamanız için RADAN Nester'ı otomatik olarak başlatabilir.

​RADAN RADQUOTE

Akıllı sac metal alıntı

Radquote, sac levha parçalar ve satın alınan parçalar için hızlı ve kolay bir şekilde fiyat teklifleri oluşturmanızı sağlayacak bir sac levha teklif programıdır. Size maliyetlerin tam bir dökümünü verir ve müzakere sırasında ihtiyacınız olan esnekliği sağlamak için her bir maliyet alanını değiştirmenize olanak tanır. Esnek raporlama, profesyonel teklif mektupları ve e-postalar göndermenize ve analiz için dahili raporlar oluşturmanıza olanak tanır.


Bir Bakışta Özellikler:
 • RADAN parçalarından geometri ve takımlardan yararlanın
 • Desteklenen montaj parçaları
 • Yuvalara dayalı malzeme maliyeti
 • Standart olarak sağlanan ortak işlemler
 • Kendi özel işlemlerinizi yapın
 • Esnek raporlama
 • Maliyet dökümü analizi
 • Müşteri yönetimi


Esnek maliyet hesaplamaları

Radquote, malzeme tüketimi, lazerle kesme, delme ve bükme gibi işlemler için standart bir maliyet hesaplama setiyle birlikte gelir. Kaynak, boyama, taşeronluk ve montaj gibi diğer işlemler de kolaylıkla yapılandırılabilir. Bu işlemler özelleştirilebilir ve gereksinimlerinizi karşılamak için yeni işlemler eklenebilir. Analiz ve taşıma maliyeti gibi teklif seviyesi işlemleri de desteklenir.


Müzakereler sırasında hızlı ve esnek

Radquote size maliyetlerinizin nereden geldiğinin tam bir dökümünü verir, böylece maliyeti en çok hangi alanların etkilediğini görebilirsiniz. Pazarlıklar sırasında, maliyetlerinizi kontrol altında tutarken, satış fiyatınıza ulaşmak için marjlarınızı hızla ayarlayabilir ve hesaplamaları geçersiz kılabilirsiniz.


Profesyonel raporlar ve mektuplar

Radquote, profesyonel raporlar ve mektuplar üretmek için güçlü bir raporlama motoru kullanır. Radquote, şirket logonuzu ve ayrıntılarınızı içerecek şekilde hızla özelleştirilebilen bir dizi standart harfle birlikte gelir. Ayrıca kendi düzenlerinizi ve raporlarınızı da ekleyebilirsiniz.


Uzman hesaplamaları

Radquote, kesme ve bükme işlemleri için uzman maliyet hesaplamaları gerçekleştirmek için RADAN'ın kapsamlı bilgisini kullanır. Döngü süreleri ve malzeme kullanımı, RADAN'ın CAM motorları kullanılarak hesaplanırken, işlem süreleri ve maliyetler, parçaların karmaşıklığı, boyutu ve ağırlığı dikkate alınarak, bir CAM motoru veya deneysel olarak belirlenmiş ayarlar ve hesaplama yöntemlerinin bir veritabanı kullanılarak hesaplanabilir.


Maliyet doğruluğunu iyileştirmek için RADAN'ın gücünü kullanın

RADAN ürün grubunun gücünü kullanmak, Radquote'u işinizi büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz teklifleri birkaç tıklamayla düzenlemenin benzersiz, hızlı ve çok doğru bir yolu haline getirir. Teklifleri müzakere ederken, maliyetlerinizi doğru bir şekilde görmeniz gerekir, böylece para kaybetmeden rekabetçi olabilirsiniz. Profil uzunlukları ve parça alanları gibi parametreleri hesaplamak için doğru geometri oluşturmak için RADAN'ın 2D ve 3D CAD / CAM'ini kullanabilirsiniz. RADAN parçaları, doğru sac kullanımı elde etmek ve hurdayı parça başına malzeme maliyetlerine bölmek için yuvalanabilir. RADAN takımları, doğru kesme süreleri ve takım maliyetleri elde etmek için kullanılabilir. Radquote, marjlarınız üzerinde size daha iyi kontrol sağlamak için tüm bu bilgileri kullanır.