• Rhino, NURBS Eğrileri, Yüzeyler ve Katılar, Alt Bölüm Geometrisi (SubD) , Nokta Bulutları ve Çokgen Ağları Oluşturabilir, Düzenleyebilir, Analiz Edebilir, Belgeleyebilir, Görüntüleyebilir, Canlandırabilir ve Çevirebilir .
  Tüm Rhino Yazılımları
Genel Bakış
Rhino 7'deki yenilikler
Model oluşturma Araçları
Düzenleme
Arayüz
Görüntüle
Oluşturma ve Sunum
Çizim
Dijital Fabrikasyon
Mesh Araçları
3D Yakalama
Muayene ve Analiz
Büyük Projeler
Çekirge
Geliştirici Araçları

  ​RHİNO GENEL BAKIŞ

Yalnızca 20 ila 50 kat daha pahalı ürünlerde bulunanlar gibi, sınırsız serbest biçimli 3B modelleme araçları. Hayal edebileceğiniz herhangi bir şekli modelleyin.

Bir uçaktan takıya kadar her şeyi tasarlamak, prototiplemek, mühendisliğini yapmak, analiz etmek ve üretmek için doğruluk gerekiyordu.
Diğer tüm tasarım, çizim, CAM, mühendislik, analiz, işleme, animasyon ve illüstrasyon yazılımlarınızla uyumluluk .
Kafesleri ve son derece zorlu IGES dosyalarını okuyun ve onarın .
Erişilebilir . Öğrenmesi ve kullanması o kadar kolay ki, yazılım dikkatinizi dağıtmadan tasarım ve görselleştirmeye odaklanabilirsiniz.
Sıradan bir dizüstü bilgisayarda bile hızlı . Özel bir donanıma gerek yoktur.
Yüzlerce özel 3D ürün için geliştirme platformu .
Uygun fiyatlı . Sıradan donanım. Kısa öğrenme eğrisi. Uygun fiyatlı satın alma fiyatı. Bakım ücreti yok.

  ​RHİNO 7' DEKİ YENİLİKLER


Rhino 7'de Yenilikler
Rhino 7, tarihimizdeki en önemli yükseltmedir. Yeni SubD araçlarımızla organik şekiller oluşturun . Rhino.Inside.Revit ile bir Revit® Eklentisi olarak Rhino ve Grasshopper'ı çalıştırın . NURBS geometrisinden veya ağlardan güzel bir dörtlü ağ oluşturmak için sağlam QuadRemesh algoritmasını kullanın. Bu sürümle birlikte, tamamen yeni modelleme iş akışlarının kilidini açtık ve birçok kararlı özelliği geliştirdik.
Binlerce ön sürüm kullanıcısı sayesinde, Rhino 7'yi sahada test edip iyileştirebildik, bu da onu şimdiye kadarki en hızlı ve en kararlı sürüm haline getirdi.

  ​MODEL OLUŞTURMA ARAÇLARI


Rhino'da Modelleme Araçları
Noktalar: Noktalar, nokta bulutları, nokta ızgarası, nesnelerden ayıklama, işaret (kesişme, bölme, draftangle, uçlar, en yakın, odaklar).

Eğriler: Çizgi, çoklu çizgi, ağ üzerinde çoklu çizgi, serbest biçimli eğri, daire, yay, elips, dikdörtgen, çokgen, sarmal, spiral, konik, TrueType metni, nokta enterpolasyonu, kontrol noktaları (köşeler), çizim.

Diğer nesnelerden gelen eğriler: Noktalar boyunca, çoklu çizgi boyunca, uzatma, eğriyi sürdürme, radyus, pah, ofset, karışım, yay karışımı, iki görünümden, ara, enine kesit profilleri, kesişme, NURBS yüzeyinde veya ağda kontur, NURBS yüzeyinde kesit veya ağ, sınır, siluet, izoparm çıkartma, eğrilik grafiğini çıkarma, projeksiyon, geri çekme, eskiz, tel kafes, ayırma kesimi, boyutlar ve metin içeren 2D çizimler, geliştirilebilir yüzeyleri düzleştirme.

Yüzeyler: 3 veya 4 noktadan, 3 veya 4 eğriden, düzlemsel eğrilerden, eğri ağından, dikdörtgen, deforme olabilen düzlem, ekstrüzyon, şerit, cetvel, teğet uyumu ile loft, geliştirilebilir, kenar eşleşmeli bir yol boyunca süpürme, süpürme kenar sürekliliği, döndürme, ray döndürme, ara, harmanlama, yama, örtü, nokta ızgarası, yükseklik alanı, radyus, pah, ofset, noktalardan düzlem, TrueType metni, Unicode (çift bayt) metin içeren iki ray eğrisi boyunca.

Katılar: Kutu, küre, silindir, tüp, boru, koni, kesik koni, piramit, kesik piramit, elipsoid, simit, ekstrüzyon düzlemsel eğri, ekstrüzyon yüzeyi, düzlemsel delikleri, birleştirme yüzeyleri, bölge, çok katlı olmayan birleştirme, TrueType metni, Unicode ( çift ​​bayt) metin.

Ağlar: NURBS yüzeylerinden, kapalı çoklu çizgi, ağ yüzü, düzlem, kutu, silindir, koni ve küreden.

  ​DÜZENLEME


Rhino'da Düzenleme Araçları
Genel Araçlar: Yinelenenleri silin, silin, birleştirin, birleştirin, kırpın, parçalayın, ayırın, patlatın, uzatın, radyus, pah, nesne özellikleri, geçmiş.

Dönüştürme Araçları: Kesme, kopyalama, yapıştırma, taşıma, döndürme, yansıtma, ölçekleme, uzatma, hizalama, dizi, bükme, bükme, sivriltme, kesme, kaydırma, yönlendirme, eğri boyunca akış, çekme, proje, kutu düzenleme, parçalama, ezme.

Noktalar ve eğriler: Kontrol noktaları, noktaları düzenleme, gidon, pürüzsüz, orta, derece değiştirme, düğüm ekleme / kaldırma, bükülme ekleme, yeniden oluşturma, yeniden yerleştirme, eşleştirme, basitleştirme, ağırlık değiştirme, periyodik yapma, uç çıkıntıyı ayarlama, dikişi ayarlama, yön bulma kenar, yaylara, sürekli çizgiye veya çizgi parçalarına dönüştürme.

Yüzeyler: Kontrol noktaları, gidon, derece değiştirme, düğüm ekleme / kaldırma, eşleştirme, genişletme, birleştirme, birleştirme, ayırma, izoparmlar ile yüzeyi ayırma, yeniden oluşturma, küçültme, periyodik yapma, Boolean (birleşim, fark, kesişim), geliştirilebilir yüzeyleri açma, yüzeyde eğri boyunca dizi.

Katılar: Radyus kenarları, özüt yüzey, kabuk, Booleanlar (birleşim, fark, kesişim).

Ağlar: Patlayın, birleştirin, kaynak yapın, normalleri birleştirin, yüzeye uygulayın, çokgenleri azaltın.
Rhino 7'de karmaşık modelleri düzenlemek hızlı ve kolaydır

  ​ARAYÜZ

Rhino'da Arayüz
Kullanıcı arayüzü: Koordinat okuma, kayan / kenetlenebilir komut alanı, son kullanılan açılır komutlar, tıklanabilir komut seçenekleri, otomatik tamamlama komut satırı, özelleştirilebilir açılır komutlar, açılır katman yöneticisi, görünümleri senkronize etme, kamera tabanlı görüntüleme manipülasyonu, perspektif eşleştirme görüntüsü, yapılandırılabilir orta fare düğmesi, özelleştirilebilir simgeler ve kullanıcı çalışma alanı, özelleştirilebilir açılır araç çubuğu, şeffaf araç çubukları, bağlama duyarlı sağ tıklama menüsü, çoklu monitör desteği, Alt anahtar kopyalama ve kenar yumuşatma ile OpenGL donanım desteği.

İnşaat yardımcıları: Sınırsız geri alma ve yineleme, çoklu geri alma ve yineleme, tam sayısal giriş, fit ve inç ve kesirler dahil birimler, .x, .y, .z nokta filtreleri, tanımlayıcı etiketli nesne yakalama, ızgara yakalama, orto, düzlemsel, adlandırılmış inşaat düzlemleri, sonraki ve önceki inşaat düzlemleri, inşaat düzlemini eğri üzerinde yönlendirme, katmanlar, katman filtreleme, gruplar, arka plan bitmapleri, nesne gizleme / gösterme, seçilen nesneleri gösterme, katmana göre seçme, en öndeki seçimi, renk, nesne türü, son nesne, ve önceki seçim seti, gizli nesneleri takas etme, nesne kilitleme / kilidi açma, seçilen nesnelerin kilidini açma, noktaları kontrol etme ve düzenleme açma / kapama ve seçilen nesneler için kapalı işaretler.
Mac için Rhino , macOS kullanıcı arabirimi kurallarından yararlanır.

 ​​GÖRÜNTÜLE

Rhino'da Görüntüle
Özellikler arasında son derece hızlı 3D grafikler, sınırsız görünüm alanı, gölgeli, çalışma görünümleri, perspektif çalışma görünümleri, adlandırılmış görünümler, yüzen görünümler, tam ekran görünüm, 3D stereo görünüm modları, çizim düzeni desteği, iki noktalı perspektif, kırpma düzlemleri ve bir- modelleri tam boyutta görüntülemek için bire bir ölçek.

  ​OLUŞTURMA VE SUNUM

PBR Malzemeleri
Çoğu tasarım projesi için yüksek kaliteli sunumlar çok önemlidir.

Özellikleri şunlardır: Dokular, çıkıntılar, vurgular, saydamlık, sıcak noktalı spot ışıkları, açı ve yön kontrolü, nokta ışıkları, yönlü ışıklar, dikdörtgen ışıklar, doğrusal ışıklar ve gölgeler ile özelleştirilebilir çözünürlük, gerçek zamanlı oluşturma önizlemesi içeren bir raytrace oluşturma olan Rhino Render, gerçek zamanlı render önizleme seçilen nesneleri, döner tabla, oluşturucular tarafından kullanılan birçok yaygın dosya formatına dışa aktarma, işleme eklentisi desteği, dosyaya kaydedilen ayarlar.

  ​ÇİZİM

Rhino'da belgeler
Her tür fiziksel ürün tasarımı, fikirleri, özellikleri ve talimatları tasarım, geliştirme ve üretimdeki insanlara kısa bir şekilde iletmek için teknik resme ve 2B çizime dayanır. Rhino için amacımız, tüm dünyada kullanılan her gösterim sisteminde ve görsel stilde her disiplin için 2D çizimler ve illüstrasyonlar oluşturmayı kolaylaştırmaktı.

Açıklama nesneleri arasında oklar, noktalar, boyutlar (yatay, dikey, hizalanmış, döndürülmüş, radyal, çap, açı), metin blokları, liderler, gizli satır kaldırma, metin, boyutlar ve notlar için Unicode (çift bayt) desteği bulunur. Perspektif görünümlerde boyutlar desteklenir.

  ​DİJİTAL FABRİKASYON


Bildiğiniz gibi, Rhino geliştirme projesi yaklaşık 20 yıl önce deniz tasarımcılarına tersanelerde kullanılan dijital olarak kontrol edilen imalat ekipmanlarını çalıştırmak için kullanılabilecek bilgisayar modelleri oluşturmak için araçlar sağlamak üzere başladı.

Tasarımların yalnızca inşa edildikten sonra ve tüketicilerin elinde faydalı olduğu gerçeğine odaklanmaya devam ediyoruz. Dijital imalatın maliyeti ve 3D baskı teknolojisinin hızla düşmesiyle birlikte, giderek daha fazla tasarımcı artık 3D dijital imalat ekipmanına doğrudan erişebiliyor.

Pek çok fabrikasyon, imalat veya inşaat süreci konusunda uzman olmasak da, Rhino modellerinin bir tasarımın gerçeğe dönüşmesine dahil olan tüm süreçler için yeterince doğru ve erişilebilir olmasını sağlamaya odaklanıyoruz.

  ​MESH ARAÇLARI

Mesh Araçları
Sağlam ağ içe aktarma, dışa aktarma, oluşturma ve düzenleme araçları, aşağıdakiler dahil tasarımın tüm aşamaları için kritik öneme sahiptir:

 • Yakalanan 3D verileri dijitalleştirme ve taramadan Rhino'ya örgü modeller olarak aktarma.
 • Mesh verilerini SketchUp® ve Modo® gibi birçok uygulama ile alışverişi.
 • Analiz ve işleme için kafesleri dışa aktarma.
 • Prototipleme ve üretim için örgüleri dışa aktarma.
 • NURBS'yi görüntüleme ve oluşturma için ağlara dönüştürme.
 • 7 QuadRemesh : İşleme, animasyon, CFD, FEA ve tersine mühendislik için ideal olan mevcut yüzeylerden, katılardan, ağlardan veya SubD'lerden hızla bir dörtlü ağ oluşturun.
 • 7 Geliştirilmiş mesh kesişim sonuçları .

  ​3D YAKALAMA

Rhino'da 3D Yakalama
Mevcut 3B verileri yakalamak, genellikle bir tasarım projesinin ilk adımlarından biridir. Rhino her zaman hem 3D dijitalleştirme donanımını hem de 3D taranmış nokta bulutu verilerini doğrudan desteklemiştir. Rhino artık şunları destekliyor:
 • Büyük nokta bulutları. 3D tarayıcılar daha hızlı ve daha ucuz hale geldi, bu da büyük tarama dosyalarını daha yaygın hale getirdi.
 • Rhino'nun 64 bit desteği ve grafik ortak işlemciler için geliştirilmiş desteği , bu büyük nokta bulutlarıyla çalışmayı mümkün kıldı.
 • LiDAR , tarım, arkeoloji, koruma, jeoloji, arazi kullanım planlaması, etüt, ulaşım ve ayrıca rüzgar çiftliği, güneş çiftliği ve baz istasyonu dağıtım optimizasyonu için 3B arazi verileriniyakalar. Rhino for Windows,bu yeni Rhino kullanıcıları için özel araçlar sağlayan RhinoTerrain ™gibi eklentiler için güçlü bir desteğe sahiptir.

  ​MUAYENE VE ANALİZ

Rhino'da Muayene ve Analiz
Tasarım gerçekleştirme; tasarım, sunum, analiz ve imalatın her aşamasında yüksek kaliteli 3B modeller gerektirir. Rhino, süreciniz boyunca kullanılan 3B modellerin mümkün olan en yüksek kalitede olmasını sağlamaya yardımcı olacak araçlar içerir.

Analiz: nokta, uzunluk, mesafe, açı, yarıçap, sınırlayıcı kutu, normal yön, alan, alan ağırlık merkezi, alan momentleri, hacim, hacim ağırlık merkezi, hacim momentleri, hidrostatik, yüzey eğriliği, geometrik süreklilik, sapma, en yakın nokta, eğrilik grafiği açık eğriler ve yüzeyler, çıplak kenarlar, çalışma yüzeyi analizi görünüm modları (draft açısı, zebra çizgisi, yüzey rengi karışımına sahip ortam haritası, kenarları göster, çıplak kenarları göster, Gauss eğriliği, ortalama eğrilik ve minimum veya maksimum eğrilik yarıçapı).

  ​BÜYÜK PROJELER

Rhino'da Büyük Projeler
Büyük projeleri ve ekipleri yönetmek için dosya yönetimi araçları şunları içerir: Notlar, şablonlar, dosyaları birleştirme, seçilen nesneleri dışa aktarma, küçük kaydetme, artımlı kaydetme, bitmap dosyası önizleme, Rhino dosyası önizleme, başlangıç ​​noktasıyla dışa aktarma, çalışma oturumları (yalnızca Windows), bloklar, dosya kafesler için sıkıştırma ve önizleme görüntüsü, e-posta yoluyla dosya gönderme.

  ​ÇEKİRGE

Çekirge
Grasshopper , Rhino'da bulunan bir grafik algoritma editörüdür.
RhinoScript, Rhino.Python veya diğer programlama dillerinden farklı olarak Grasshopper, programlama veya komut dosyası oluşturma bilgisi gerektirmez, ancak yine de geliştiricilerin ve tasarımcıların kod yazmadan form oluşturma algoritmaları geliştirmelerine izin verir.

  ​GELİŞTİRİCİ ARAÇLARI

Geliştirici Araçları
Çok çeşitli disiplinlerde özel modelleme, işleme, analiz ve üretim araçları için dünyanın en sağlam 3B geliştirme platformu.
 • Daha erişilebilir geliştirme araçları : RhinoCommon (.NET), Grasshopper , Rhino.Python , RhinoScript , eklentiler için Zoo lisans yöneticisi ve Rhino Installer Engine temel bileşenlerdir.
 • Kapsamlı belgeler .
 • Aktif bir geliştirici topluluğu .
 • Rhino.Python , RhinoCommon ve iOS'ta 3DM görüntüleyici dahil olmak üzere Rhino geliştirme araçlarının daha fazlasını açık kaynak .
 • Teknik destek, pazarlama desteği ve eğitim dahil ücretsiz geliştirici araçları. Tüm geliştirme araçlarımız geçerli bir Rhino lisansına sahip herkes tarafından kullanılabilir. Özel bir program kaydı, sözleşme, lisans sözleşmesi veya onayı gerekmez.
 • Yerelleştirme ve çeviri hizmetleri mevcuttur. Ayrıntılar…
 • Eklentiler : Rhino SDK, Rhino'nun dahili çalışmalarının çoğunu ortaya çıkararak üçüncü taraf geliştiricilerin güçlü eklentiler ve eklentiler oluşturmasını mümkün kılar. Bir programcının kaynak kodlu G / Ç araç kiti openNURBS web sitesinde mevcuttur.
 • Komut dosyası oluşturma : RhinoScript (VBScript) ve Rhino.Python desteği, Rhino'nun dahili çalışmalarının çoğunu açığa çıkararak güçlü komut dosyaları geliştirmeyi mümkün kılar.